1. HABERLER

 2. EĞİTİM

 3. EĞİTİM HABER

 4. İngilizce Konuşma Kursu
İngilizce Konuşma Kursu

İngilizce Konuşma Kursu

Dünyada konuşulan binlerce dil olmasına rağmen İngilizce dünya dili olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden İngilizce konuşmak ve anlamak bir seçenek değil, zorunluluk haline gelmiştir.

A+A-

İngilizcenizi geliştirebilmek için farklı yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Bu yöntemlerden bazıları da “İngilizce Konuşma Kursu”, “İngilizce Kursu” ya da “Online İngilizce Kursu” olarak bilinmektedir. Son yıllarda oldukça sık bir şekilde tercih edilen bu yöntemlerle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İngilizce Konuşma Kursu Nedir?

İngilizce Konuşma Kursu ya da İngilizce Konuşma Kulübü; genellikle az sayıda kişinin (4-6 kişilik gruplar) bir araya gelerek, İngilizceyi ana dili gibi konuşabilen ya da ana dili İngilizce olan bir eğitmen eşliğinde sohbet ettiği ortamdır. İngilizce konuşma kurslarının konusu ise değişiklik göstermektedir. Bunun yanında İngilizce konuşma kuru gramer odaklı değildir.

İngilizce Konuşma Kursu Kaç Ay Sürer?

İngilizce konuşma kursunun kaç ay süreceği değişiklik göstermektedir. İngilizce konuşma kursunun süresi; mevcut dil seviyenize, ders saati sürelerine ve ulaşmak istediğiniz dil seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında eğitimi veren kurum ve kişilere göre de değiştiğini söyleyebiliriz.

DillBill olarak Online İngilizce kurs süresi 30 ders saatidir. 30 ders saati sonrasında (yaklaşık 5-6 hafta) ise seviye testine girerek, seviyenizi öğrenebilir ve buna göre eğitiminize devam edebilirsiniz. Ayrıca dil seviyeniz uygun görülürse, öğretmen tarafından eğitim esnasında dil seviyeniz yükseltilebilir.

İngilizce Kursu Haftada Kaç Gün Olmalı?

İngilizce kursunun haftada kaç gün olacağı eğitim yoğunluğuna, ders saatinin uzunluğuna ve dil seviyesine göre değişiklik gösterir. Bunun yanında eğitime katılacak olan kişilerin haftada kaç gün müsait olduğu da oldukça önemlidir.

DillBill olarak Online İngilizce kursumuz haftada 6 gündür ve her gün 1 saat konuşma imkânı yaratmaktadır. Online olduğu için katılımcılar derse katılmak istediği saatleri seçebilir ve bu sayede haftada 6 gün olmasına rağmen herhangi bir devamsızlık sorunu yaşamadan eğitimlerini tamamlayabilir.

Online İngilizce Kursu Faydalı Mı?

DillBill olarak Online İngilizce Konuşma Kulübü hizmeti veriyoruz. Hizmetini vermiş olduğumuz Online İngilizce Kursunun faydalarından bazıları şu şekildedir;

 • 4 kişilik gruplarla eğitim görürsünüz.
 • Dersler online olarak gerçekleştiği için
 • mekân
 • sorunu yaşamazsınız.
 • Haftanın belirli günlerinde ve belirli saatlerinde derslere katılabilirsiniz. Ders günü ve saati seçme şansınız olduğu için derslere katılmakta herhangi bir problem yaşamazsınız.
 • Ana dili İngilizce olan ya da İngilizceyi ana dili gibi konuşabilen eğitmenlerle bir arada olacağınız için doğru bildiğiniz yanlışları kolay bir şekilde tespit edebilir ve konuşmanızı olumlu yönde ilerletebilirsiniz.
 • Farklı insanlarla iletişim kurmak arkadaş çevrenizi geliştirdiği gibi genel kültürünüzü de artırır.

İngilizce Konuşmayı Geliştirmek İçin Ne Yapmalı?

İngilizce konuşmayı geliştirebilmek için şunları yapabilirsiniz;

 • Bol bol okuma ve dinleme yapmalısınız.
 • Yabancı dizi/film izleyebilirsiniz.
 • Kendi kendinize konuşmalar yapmalısınız.
 • Gramere
 • gereğinden fazla önem vermemelisiniz.
 • Önyargılarınızdan kurtulmalısınız.
 • Online İngilizce Konuşma Kulübü ya da İngilizce Konuşma Kursları gibi eğitimlerden faydalanmalısınız.

Online İngilizce Kursu Kaç TL?

DillBill olarak Online İngilizce konuşma kulübü eğitimimizde 3 farklı fiyatlandırma mevcut. Bu paketler şu şekildedir;

 • Haftada 2 ders, ayda 8 ders,529 TL
 • Haftada 3 ders, ayda 12 ders,749 TL
 • Haftada 5 ders, ayda 20 ders, 1099 TL

DillBill İngilizce Konuşma Kulübü hizmetimizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için web sitemizi ziyaret ederek inceleyebilir, blog yazılarımızı okuyabilir ya da iletişim kanallarımızdan birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.