1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi alım ilanı
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi alım ilanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi alım ilanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:

A+A-

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:

Aşağıda anabilim dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ve Enstitümüz Senatosunun 08.01.2013 tarih ve 1/2 sayılı Kararı hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

1 - İstenen Belgeler:

Profesör ve Doçent kadroları daimi statüde olup, yukarıda belirtilen şartlara haiz adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, doktora tezi, doçentlik belgesi, yayın listeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı profesörler 6 nüsha, doçentler 4 nüsha olarak hazırlayarak; bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte (Profesör adaylarının 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 26. maddesi gereğince

yayınlarından birisini başlıca araştırma eseri olarak belirtmeleri gerekmektedir.) Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına (Gülbahçe Köyü Kampüs alanı Urla-İZMİR) müracaat etmeleri gerekmektedir.

2 - Adayların 657 sayılı Kanun'un 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

3 - Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümlerini sağlamaları ve Enstitümüz Senatosunun 08.01.2013 tarih ve 1/2 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir. (Senato Kararı, Kanun ve Yönetmelikler http://www.iyte.edu.tr adresinden temin edilebilir.)

4 - Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

5 - Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Birimi

Anabilim Dalı

Unvan

Adet

Derece

Açıklama

MühendislikFakültesi

Gıda Mühendisliği

Profesör

1

1

Kalite kontrol, yenebilir filmler ve gıdaların mikrobiyolojik ve duyusal özelliklerininenstrumental(elektronik burun vb.) ve kemometrikyöntemlerle belirlenmesi ile ilgili konularda çalışmaları ve yayınları olması.

MühendislikFakültesi

Gıda Mühendisliği

Profesör

1

1

Gıda kimsayı ve paketlemesi konularında çalışmaları olması. Zeytin ve zeytinyağı kimyası ve infraredspektroskopi ile gıda analizleri konularında yayınları olması.

MühendislikFakültesi

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Doçent

1

2

Hesaplamasalmalzeme bilimi alanında ve Kuantummekanikselyöntemler konusunda çalışmalarının olması. Düşük boyutlu malzemeler, düzensizlik içeren malzemeler ile malzemelerin elektriksel ve ısıl özellikleri konularında araştırma ve yayınlarının olması.

Mimarlık Fakültesi

Şehircilik

Profesör

1

1

Şehir ve Bölge Planlamada, Uzaktan Algılama, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uygulamaları konularında araştırmaları olması, bu alanda yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler verebilecek olması.

Mimarlık Fakültesi

Restorasyon

Doçent

1

1

Mimari Restorasyon alanında araştırma ve yayınları olması.

Mimarlık Fakültesi

Şehircilik

Doçent

1

3

Planlama ve KentselMekansal Süreçlerde Katılım ve Yerel Siyaset konularında araştırmaları olması ve bu alanda lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler verebilecek olması.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.