Kadınlar için yarı zamanlı çalışmaya tam ücret geliyor

Kadınlar için yarı zamanlı çalışmaya tam ücret geliyor

Başbakan Davutoğlu, bugün dünyanın en büyük kadın teşkilatıyla buluşarak, kadınlar için atılacak adımları anlatacak. Adımlar arasında ilk ço-cukta 2 ay, ikinci çocukta 4 ay, 3. çocukta 6 ay 'yarı za-manlı- tam ücretli çalışma' hakkı da var.

Seçimlerden tarihi bir zaferle çıkan AK Parti, 1 Kasım sonrası ilk büyük organizasyonunu bugün gerçekleştirecek. AK Parti Kadın Kollarının 4. Olağan Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. 4 milyon üyesiyle, dünyanın en büyük kadın teşkilatı niteliğindeki partinin kongresine Başbakan Ahmet Davutoğlu da katılacak.

Akşam'dan Hakkı Kurban'ın haberine göre; On binlerce kadına seslenecek olan Davutoğlu'nun, 64'üncü Hükümet'in atmaya hazırlandığı adımları anlatacağı belirtiliyor. Kongrede, bin 235 delegenin yanı sıra, binlerce kadının tribünleri doldurması bekleniyor. Özellikle 1 Kasım'dan sonra kadınların partiye yönelik ilgilerinin sürdüğünü kaydeden Çam, 4 milyonu aşkın üyesi bulunan partiye yeni üyelik başvuruları geldiğini belirtiyor.

HANGİ MÜJDELER VAR?

Kongrede, partinin vizyonunu da anlatan film gösterimi olacak. Başbakan Davutoğlu'na yönelik bazı sürprizlerin de olacağı kaydedildi. Başbakan Davutoğlu'nun da, kadınlara seslenerek, 64'üncü Hükümet'in atmaya hazırlandığı kadınlara yönelik önemli adımlar konusunda müjde vereceği belirtiliyor. Kadınlara yönelik mevzuatı güncellemek için çalışma başlatan hükümet, şu adımları atmaya hazırlanıyor: n Kadın istihdamına yönelik teşvikler artırılacak. Kadın Girişimciliği Programı hazırlanarak, kadınların iş hayatına atılmaları kolaylaştırılacak.

OKULA BAŞLAYANA KADAR...

İşçi ve memur dahil tüm çalışan kadınlara doğuma bağlı olarak; ilk ço-cukta 2 ay, ikinci çocukta 4 ay, üçüncü ve üzeri çocukta ise 6 ay 'yarı za-manlı- tam ücretli çalışma' hakkı tanınacak. n Ayrıca atılacak adımlar kapsamında; çocuk okula başlama yaşına gelene kadar çalışan kadınlara 'kısmi süreli çalışma' imkanı verilecek.

Mevsimlik işçiye sigorta

Kadın istihdamının artırılması için yeni çalışma modelleri oluştu-rulacak. Mevsimlik tarım işçisi kadınlar ile ev eksenli çalışan kadınların sosyal güvenceden kolay faydalanmaları sağlanacak. n Kadınların yaşadıkları ortamda sağlık hizmet almalarını sağlayacak sistem yaygınlaştırılacak.

GiRiŞiMCiYE 100 BiN TL

Kadın girişimcilere, 100 bin TL'ye kadar kullanacakları krediler için Kredi Garanti Fonu'yla yüzde 85 kefalet imkanı sağlanıyor. n Doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçen sürelerin memuriyet kıdeminde değerlendirilmesi sağlanacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.