1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğünden:

A+A-

ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR

Üniversitemize 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” nde öngörülen koşullara ek olarak, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak Profesör ve Doçent alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracakların Kadir Has Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinde belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Adayların KHÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin Ek-2 tablosundaki sıralamaya uygun olarak hazırlanmış oldukları (Profesörler için 6 takım, Doçentler için 4 takım) bilimsel dosyaları ile birlikte Kadir Has Üniversitesi, Kadir Has Kampusü Personel Dairesi 34083-Cibali/İSTANBUL adresine ilan başvuru süresi içinde başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular ve Internet üzerinden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru dosyasında eksik belge olması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren 15 gündür. (Günlük gazetede ilan tarihinden en son tarihli olanı dikkate alınacaktır.)

Adayların bilimsel dosyalarında bulunacak belgeler:

1. Dilekçe, (Profesör adayları, başvuru dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterirler)

2. Özgeçmiş,

3. Üniversitemiz web sayfasında (http://www.khas.edu.tr/egitim/atanma-yukseltme-kriterleri.html) adresinde yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin Ek-2 tablosundaki sıralamaya uygun düzenlenmiş yayın listesi ve dokümanları ile bu yayınlar dışındaki diğer faaliyetlerin listesi

4. Akademik unvanının gerektirdiği onaylı diploma ve belgelerin  fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik belge asıllar ile birlikte geldiğinde diploma onayları yapılabilecektir.) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

5. Yabancı dil yeterliliğini gösteren belge

6. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

 

Birimi

Bölümü

Akademik Unvan

Adet

Özel Koşullar

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Ekonomi

Profesör

1

Uzmanlık alanının Uygulamalı İktisat; Ekonometri; Zaman Serisi Analizi; Para Politikası ve Makroiktisat alanlarını kapsaması ve bu alanlarda yayınlar yapmış ve dersler vermiş olması

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler

Profesör

1

Çalışma ve uzmanlık alanlarının Strateji ve uluslararası güvenlik, Türk dış politikası, Türkiye ve NATO üzerine olması; Strateji ve uluslararası güvenlik, Türk dış politikası, siyasi tarih ve uluslararası ilişkiler konularında ders verme tecrübesinin bulunması.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Profesör

1

Doktorasının Kentsel ve Bölgesel Planlama/ Programlama alanında olması.  Uzmanlık alanının ve yayınlarının şehir planlama; kent sosyolojisi;  sosyal ve politik coğrafya ve seçmen davranışlarını içermesi.

Sanat ve Tasarım Fakültesi

Mimarlık Bölümü

Profesör

1

Mimarlık alanında tanınmış üniversitelerden alınmış Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine sahip, yurtdışında öğretim üyesi olarak en az on yıl çalışmış, fon destekli araştırma projesi çalışma deneyimine sahip, “Mimarlık Tarihi, Kuramı ve Eleştiri” alanında uzman, bu alanda uluslararası endeksli dergilerde yayımlanmışmakaleleri, saygın uluslararası yayınevlerinceyayımlanmış kitapları bulunan bir profesör.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İşletme

Doçent

1

Uzmanlık alanlarının Stratejik Yönetim; Örgütsel Davranış; İşletme Yönetimi; İşletme Politikası” olması ve bu konularda ders tecrübesinin bulunması

 

Başvuru Adresi

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kadir Has Kampusü

Personel Dairesi

34083-Cibali/İSTANBUL

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.