1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

A+A-

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgeler (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik belgeleri) nüfus cüzdanı örneği ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na, Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların ise ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayların; http://www.kku.edu.tr/ internet adresindeki Personel Dairesi Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri’ne göre sağladıkları Akademik Etkinlik Puan tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, (birisi başlıca araştırma eseri olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri) bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 6 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, bilimsel çalışma ve yayınlarını, özgeçmişlerini, yayın listelerini kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, yabancı dil sınav tarihi müracaat tarihinin bitiminde ilgili birimlerde ilan edilecektir.

Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

 

BÖL. ANABİLİM/ANASANAT DALI

PROF.

YRD. DOÇ.

AÇIKLAMALAR

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Sosyoloji Bölümü

 

 

 

Genel Sosyoloji ve Metodoloji

1

 

Sosyoloji Tarihi, Türk Düşünce Tarihi, Değerler Sosyolojisi, Toplumsal Değişme ve Küreselleşme alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

Genel Sosyoloji ve Metodoloji

 

1

Felsefe ve Sosyoloji konusunda eğitim ve çalışmaları olmak.

Aktüerya Bilimleri Bölümü

 

 

 

Aktüerya Bilimleri

 

1

Çok Değişkenli Bağımlı Risklerin Modellenmesi ve OptimalAktüeryal Kararlar konusunda çalışmış olmak.

İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ

Temel İslam Bilimleri Bölümü

 

 

 

Arap Dili ve Belegatı

 

1

Arapça öğretim programları ve ders materyalleri hakkında doktora yapmış olmak, Arapça konuşma becerilerinin geliştirilmesine ilişkin çalışmaları bulunmak.

Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü

 

 

 

Din Bilimleri

 

1

İkinci Meşrutiyet dönemi ahlak eğitim-öğretimi hakkında doktora yapmış olmak, Osmanlı dönemi ahlak anlayışları ve eğitim-öğretimine ilişkin çalışmaları bulunmak.

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Sağlık Yönetimi Bölümü

 

 

 

Sağlık Yönetimi

 

1

Sağlık Kurumları Yönetimi alanında doktora yapmış olmak.

DELİCE M.Y.O

Veterinerlik Bölümü

 

 

 

Laborant ve Veteriner Sağlık

 

1

Veteriner Fakültesi mezunu olup, doktorasını Sağlık Bilimleri Zootekni alanında yapmış olmak, koyun, at ve köpek türleri üzerine çalışmaları bulunmak.

TOPLAM

1

6

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.