1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME

  4. MEB İlk Defa Yönetici Görevlendirme Başvurusu (2021) Başladı
MEB İlk Defa Yönetici Görevlendirme Başvurusu (2021) Başladı

MEB İlk Defa Yönetici Görevlendirme Başvurusu (2021) Başladı

MEB 2021 yılı İlk Defa Yönetici Görevlendirme Başvuruları başladı. İlk Defa Yönetici Görevlendirme Sözlü Sınav Duyurusu ve Dikkat Edilecek Hususlar neler?

A+A-

Eğitim kurumlarına ilk defa yönetici görevlendirme sözlü sınav duyurusu ve İlk Defa Yöneticilik Başvurusu Yapacak Adayların ve Onay İşlemlerini Yapacak Okul/Kurum ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin Başvuru Sürecinde Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:

Bakanlığın görevlendirme takvimine göre 14-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında sözlü sınav yapılacak olup 24-30 Haziran 2021 tarihleri arasında sözü sınava katılmak isteyen yönetici adaylarının başvuruları MEBBİS modülü üzerinden alınacak olup adayların MEBBİS üzerinde yer alan tüm bilgilerini kontrol etmeleri, eksik veya hatalı bilgilerini başvuru işlemleri öncesinde mutlaka güncelletmeleri gerekmektedir.

Okul/kurum müdürlükleri ile İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından MEBBİS üzerindeki başvuru ekranı başvuru süresi içerisinde inceleme, kontrol, onay ve red işlemleri için güncel olarak takip edilecektir.

12-13 Temmuz 2021 tarihleri arasında, yazılı sınav puanı ile Ek-1de yer alan değerlendirme formu üzerinden yapılacak değerlendirmeye göre alınan puanın aritmetik ortalaması sonucunda oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan başlamak üzere, eğitim kurumlarının münhal bulunan müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılığısayısının ayrı ayrı tespit edilerek üç katı aday belirlenecektir.

14-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında sözlü sınav uygulaması yapılacaktır.

Sözlü sınav sonuçları Bakanlığımızın görevlendirme takvimine göre 02-03 Ağustos 2021 tarihleri arasında ilan edilecek olup 04-10 Ağustos 2021 tarihleri arasında ise sözlü sınav sonuçlarına itirazlar alınacaktır.

11-12 Ağustos 2021 tarihleri arasında ise varsa sözlü sınav sonuçlarına itirazlar değerlendirilecek ve kesin sonuçlar ilan edilecektir.

Başvuruya esas kesin puanlar 19-20 Ağustos 2021 ilan edilecek, tercihler 26 Ağustos - 01 Eylül 2021 tarihleri arasında alınacak, başvuru sonuçlarının açıklanması ve görevlendirmeler Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde eğitim kurumu yöneticiliklerine valiliklerce yapılacak görevlendirmelere ilişkin iş ve işlemlerin, birer örneği de ekte yer alan 2021 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yeniden Yönetici Görevlendirme ve 2021 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvimleri çerçevesinde yürütülecek.

MEB YÖNETİCİ DEĞERLENDİRME FORMLARI EK-1 Ekleri için tıklayınız.

24132524_ilk_defa.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.