1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB PERSONEL

  4. MEB'den Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Yazısı
MEB'den Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Yazısı

MEB'den Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Yazısı

Bakanlığımız bünyesine 2016 yılı Şubat ayı ve sonrasında atanan aday öğretmenlerin eğitimleri ilgi (a) Yönetmelik ve ilgi (b) Yönerge doğrultusunda, Aday Öğretmen Yetiştirme Programı çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, 7 Ocak 2021 tarihli yazısında Aday Öğretmen Yetiştirme Programı hakkında açıklamalar yaparak, iş ve işlemler konusunda talimat verdi. 

Bakanlığımız bünyesine 2016 yılı Şubat ayı ve sonrasında atanan aday öğretmenlerin eğitimleri ilgi (a) Yönetmelik ve ilgi (b) Yönerge doğrultusunda, Aday Öğretmen Yetiştirme Programı çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Covid-19 koruma tedbirleri kapsamında Aday Öğretmen Yetiştirme Programı hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılması, "Aday Öğretmen Yetiştirme Programı" ile "Özel Öğretim Kurumlarında Adaylığı Kaldırılan Öğretmenlerin Uyum Programı"nın güncellenmesi ilgi (c) Makam Onayı ile uygun görülmüş olup, ilgi (ç) yazımız ile tüm valiliklere bildirilmiştir.

Genel Müdürlüğümüze; aday öğretmen tarafından doldurulması gereken formlar ve yetiştirme süreci ile ilgili resmi yazı ve e-posta yoluyla gelen soru ve talepler doğrultusunda aday öğretmen yetiştirme programı sürecinde;

1-Programın güncellenmesinden önce aday öğretmen tarafından doldurulan formlar geçerli sayılacak ve aday öğretmen dosyasında bulunacaktır.

2-04 Ocak 2021 tarihi itibariyle güncellenen formlar kullanılacaktır. Modül üzerinden doldurularak çıktısı alınan ve imzalanan formlar aday öğretmen dosyasında muhafaza edilecektir.

3-2020 yılından eksik formu olan aday öğretmenler yeni formları kullanabilecektir. Bu formlar sisteme girilmeyecek olup el yazısı ile ya da bilgisayarda doldurulan ve imzalanan formlar aday öğretmen dosyasında muhafaza edilecektir.

4-MEBBİS Aday Performans Değerlendirme Modülü’nde yetiştirme sürecinde bulunması gerekirken modülde aday öğretmen olarak görünmeyen öğretmenlere yeni formun tanımlanabilmesi için bu durumdaki öğretmen bilgileri ile modülde yetiştirme süreci form girişinde eski form olması gerekirken eksik/hatalı girişlerden dolayı yeni form tanımlanan aday öğretmenlere eski formun tanımlanması için, il millî eğitim müdürlüklerince

gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, yetiştirme programını eksiksiz tamamlayanların bilgileri ekte yer alan forma işlenerek, 15 Ocak 2021 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Prof. Dr. Adnan BOYACI

Bakan a. Genel Müdür

aday-ogtretmenlik_sayfa_1.jpgaday-ogtretmenlik_sayfa_2.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.