1. HABERLER

  2. 'Memur maaşını hak edecek hangi projeleri yapıyor?'
'Memur maaşını hak edecek hangi projeleri yapıyor?'

'Memur maaşını hak edecek hangi projeleri yapıyor?'

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, daire müdürlerine seslenerek, "Vatandaşın işini kolaylaştırın. Maaşınızı hak edin" dedi.

A+A-
İdarede birliğin sağlanması, işlerin gözden geçirilerek düzenlenmesi, kurumların ahenkli çalışması için gereken tedbirlerin alınmasını görüşmek ve kararlaştırmak amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu gereğince yapılan "İl İdare Şube Başkanları Toplantısı", Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında yapıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu kurum müdürlerine bazı tavsiyelerde bulundu. Vali Balkanlıoğlu, "Devlet tarafından bize verilen imkanların, vatandaşımızın vergisiyle finanse edildiğinin bilincinde olarak, kanun bize ne görev veriyorsa fazlasıyla bunu vatandaşa hizmet olarak vermek zorundayızBiz odamıza kendimizi kapatıp dostlarımızla akşama kadar sohbet eden kişiler olmamalıyız. Hem kendimiz bize verilen görevi layıkıyla yapmak zorundayız, hem bize emanet edilen kamu kaynağını yerinde ve zamanında kullanmak durumundayız, hem de çalışan personelimizi belli bir disiplin içerisinde çalıştırmak zorundayız. Herkesin ne iş yaptığını ve ne yapması gerektiğini iyice bir planlamamız gerekir. Değişik projelerle daha fazla nasıl hizmet üretebiliriz? Vatandaşın işini daha fazla nasıl kolaylaştırabiliriz? Bunun üzerinde durmamız gerekir" diye konuştu.

"KURUMUNUZA VE PERSONELE HAKİM OLUNUZ"

Kurum yöneticilerinin kurumlarına ve kurumlarında çalışan personele hakim olması gerektiğine dikkat çeken Vali Balkanlıoğlu, "Vatandaş gelip rahatlıkla bize derdini açabiliyor. Herkesin çalıştığı kurumda personelini gözden geçirmesi lazım. Benim personelim ne iş yapıyor? Maaşını hak edecek ne gibi hizmetlere imza atıyor? Personellere muhakkak bir görev vermek lazım. Herkesin bir hizmet üretmesi gerekir. Bundan dolayı sürekli ve düzenli kuruma ve personele hakim olmak durumundayız" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum