1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LİSE

  4. Meslek liselerine 16 milyon 829 bin 942 avro tutarında hibe desteği
Meslek liselerine 16 milyon 829 bin 942 avro tutarında hibe desteği

Meslek liselerine 16 milyon 829 bin 942 avro tutarında hibe desteği

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı meslek liseleri, Erasmus+ programı kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansı'na sunulan ve hibe desteği almaya hak kazanan 518 projenin 471'ini hazırladı. Bu kapsamda meslek liselerine 16 milyon 829 bin 942 avro tutarında proje hibe

A+A-

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2018 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ programı "Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği" faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanarak 31 Temmuz'da açıklandı.

Desteklenen projeler kapsamında meslek liselerinden üniversitelere, kamu kurumlarından sivil toplum kuruluşlarına, şirketlerden belediyelere kadar geniş bir yelpazede kurum ve kuruluşlara sağlanan hibe desteği ile öğrenci ve öğretmenlere, Avrupa'da çalışma alanları ve meslekleri ile ilgili eğitim alma ve staj yapma imkanı sağlandı. Erasmus+ programı ile Türkiye'de mesleki eğitimin kalitesi ve cazibesinin artırılmasına ve Türkiye'de nitelikli iş gücü yetiştirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 2 bin 143 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanların içerik değerlendirmesine alınması sonucunda, 518 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazandı. Desteklenecek 518 projenin 471'i MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar tarafından hazırlandı. Bu kapsamda kurumlara 16 milyon 829 bin 942 avro tutarında proje hibe desteği verilecek.

Projelerle söz konusu okullardaki öğrencilerin, yurt dışında kendi alanlarında uzun süreli iş yeri eğitimi yapmaları konusunda imkanlar sunulacak. Aynı amaçla meslek dersi öğretmenlerine yönelik hazırlanan projelerle de mesleki eğitimde toplumun her kesimine ulaşılmasına imkan sağlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.