1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HAVA DURUMU

  4. Meteorolojiden kuvvetli kar yağışı uyarısı!25 Aralık 2018 Hava durumu
Meteorolojiden kuvvetli kar yağışı uyarısı!25 Aralık 2018 Hava durumu

Meteorolojiden kuvvetli kar yağışı uyarısı!25 Aralık 2018 Hava durumu

Yaşların Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Yozgat çevrelerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dik

A+A-

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ,Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Bingöl ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, zamanla iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi beklenen yağışların Yalova, İzmir'in güney ilçeleri, Aydın ve Muğla çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak; Marmara'nın doğusunun yüksekleri, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Yozgat çevrelerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde sis ve pus hadisesi ile birlikte İç ve Doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (6-10 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Güney ve batı, Marmara ile zamanla batı kesimlerde kuzeyli yönlerden orta kuvvette Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli, öğle saatlerinden sonra Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Erzincan çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların İzmir'in güney ilçeleri, Yalova, Aydın, Muğla çevreleri, Antalya'nın doğu ilçeleri ile Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Yaşların Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Yozgat çevrelerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in İç Kesimleri ile Erzincan çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere, ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Yalova'da kuvvetli yağmur; Bilecik, Balıkesir’in doğusu ile Sakarya, güneyi ile Kocaeli ve Bursa'nın yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölge genelinde gece saatlerinden sonra yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BURSA °C, 4°C

Çok bulutlu, yağmurlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yükseklerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE °C, 5°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

İSTANBUL °C, 4°C

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur şeklinde olması beklenen yağışların zamanla karla karışık yağmur yükseklerinde yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

KIRKLARELI °C, 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, zamanla bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların İzmir'in güney ilçeleri ile Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli sağanak, öğle saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinde, akşam saatlerinden itibaren Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri ile Manisa'nın doğu ve yüksek kesimlerinde kuvvetli kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 7°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

IZMIR °C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MANISA °C, 10°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren doğu ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren doğu ve yüksek kesimlerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak gece saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın doğu kesimleri ile Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli yağmur, Batı Akdeniz'in doğusunun yükseklerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 16°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 17°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BURDUR °C, 7°C

Çok bulutlu öğle saatlerinden sonra yağmurlu, gece saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

HATAY °C, 8°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. , Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli yağmur şeklinde beklenen yağışların öğle saatlerinden itibaren Eskişehir, akşam saatlerinden itibaren Çankırı ve Ankara çevrelerinde akşam saatlerinden sonra Kırıkkale çevreleri ve Konya'nın batı ilçelerinde, gece saatlerinden sonra Konya, Karaman, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. Bölge genelinde gece saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKSARAY °C, 11°C

Çok bulutlu gece saatlerinden itibaren yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli kar yağışına dönüşmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 7°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerine doğru kuvvetli kar yağışına dönüşmesi bekleniyor.

CANKIRI °C, 6°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerine doğru kuvvetli kar yağışına dönüşmesi bekleniyor.

ESKISEHIR °C, 3°C

Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli kar yağışına dönüşmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yağmur ve karlakarışık yağmur, iç kesimlerinde zamanla kar şeklinde olması beklenen yağışların Bolu, Kastamonu, Düzce ve Karabük çevreleri ile Zonguldak ve Bartın'ın iç ve yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde gece saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BARTIN °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU °C, 2°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinden sonra kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

DÜZCE °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Artvin çevreleri dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'de başlayacak yağışların, kuvvetli yağmura (21-50 mm), akşam saatlerinden sonra Çorum, Amasya, Tokat ile Ordu ve Samsun’un iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde gece saatlerinden sonra buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 12°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, akşam saatlerinden sonra kuvvetli kar yağışlı

ARTVİN °C, 8°C

Çok bulutlu

SAMSUN °C, 10°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu zamanla karlakarışık yağmurlu gececeği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetli yağmur, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

TRABZON °C, 16°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra batısı ile Erzurum, Muş ve Bingöl çevrelerinin yağmurlu gece saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve kar yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus hadisesiyle birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 5°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu gece saatlerinden sonra karlakarışık yağmurlu

ERZURUM °C, -1°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı

IĞDIR °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS °C, -1°C

Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevreleri, akşam saatlerinden sonra batısının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 6°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra batı kesimleri yağmurlu

GAZIANTEP °C, 8°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

SIIRT °C, 4°C

Çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 10°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra batı kesimleri yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına, Batı Akdeniz’de fırtına, Doğu Karadeniz, Güney Ege ve Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, zamanla sonra kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı sabah saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m Orta Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağışta anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), sabah saatlerinde 7 ila 9 (60-80 km/sa) kuvvetinde, Güney Ege’de kuzeyden 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, kuzeyinde sabah 4,0 ila 5,0m, m Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinde batısında 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-70 km/sa), Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı, 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece 5 ila 7 (40-60 km/sa), kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 3,0m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu Rüzgâr: güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler