1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HAVA DURUMU

  4. Meteorolojiden kuvvetli kar yağışı uyarısı!27 Aralık 2018 Hava durumu
Meteorolojiden kuvvetli kar yağışı uyarısı!27 Aralık 2018 Hava durumu

Meteorolojiden kuvvetli kar yağışı uyarısı!27 Aralık 2018 Hava durumu

Yağışların; Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzey ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

A+A-

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Sakarya, Ordu, Çankırı, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; Diyarbakır'da kuvvetli yağmur, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz'de kuzey, Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli yağmur (21-50 kg/m2) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzey ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sakarya çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimleri ile Trakya çevrelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

ÇANAKKALE °C, 8°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELI °C, 6°C

Parçalı bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, -2°C

Parçalı bulutlu

IZMIR °C, 9°C

Az bulutlu

MANISA °C, 6°C

Az bulutlu

MUĞLA °C, 7°C

Az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 11°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

BURDUR °C, -2°C

Parçalı bulutlu

HATAY °C, 10°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Çankırı, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKSARAY °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu

CANKIRI °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

ESKISEHIR °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar; iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BARTIN °C, 3°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu

BOLU °C, -2°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

DÜZCE °C, 2°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA °C, -1°C

Çok bulutlu

ARTVİN °C, 3°C

Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

SAMSUN °C, 5°C

Çok bulutlu

TRABZON °C, 6°C

Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun olmak üzere genellikle kar, Iğdır ve Şırnak çevrelerinin ise karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 3°C

Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ERZURUM °C, 2°C

Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı

IĞDIR °C, 4°C

Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu

KARS °C, -1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, kuzey ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GAZIANTEP °C, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT °C, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına; Orta Karadeniz ile Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu sabah ve öğle saatlerinde güneybatıdan 7 (60 km/sa), Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden sonra doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerine kadar batısı 7 (60 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam 2 ila 4 (10-30 km/sa), güneyi öğleden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege’de; kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), açıkları sabah saatlerinde 8 (75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 2,0 ila 3,0m, yer yer 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtınada zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-70 km/sa), Doğu Akdeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa), batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğleden sonra 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, batısı 3,0m ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtınada zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.