Meteorolojiden yoğun kar yağışı uyarısı - Haritalı

Meteorolojiden yoğun kar yağışı uyarısı - Haritalı

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Marmara Bölgesinde yarın (13.02.2021 Cumartesi) akşam saatlerinde başlayacak olan yağışının (Pazar) gece saatlerinden itibaren kuvvetli yer yer yoğun kar (kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm)

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İzmir, Manisa, Kütahya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Eskişehir, Artvin, Bayburt, Erzurum, Tunceli, Bingöl, Elazığ ve Ardahan çevreleri Adana'nın doğu, Hatay'ın kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması beklenen yağışların Marmara Bölgesi'nde gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

haritatahmingun1-025.png

HAVA SICAKLIĞI: İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerinden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Marmara Bölgesinde akşam saatlerinde başlayacak olan yağışın Pazar günü kuvvetli yer yer yoğun kar (kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ UYARISI: Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin edildiğinden, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kar erimesi bekleniyor. Kar erimesi nedeniyle su baskını ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Pazar) bölge genelinde kuvvetli yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

EDİRNE °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, e saatlerinden itibaren yoğun kar yağışlı

İSTANBUL °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışlı

KIRKLARELİ °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışlı

KOCAELİ °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren İzmir ve Manisa çevrelerinin yağmurlu Kütahya çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 16°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren yağmurlu

MANİSA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren yağmurlu

AKDENİZ

Parçalı çok bulutlu, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Adana'nın doğu, Hatay'ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde doğu kesimleri sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 18°C

Parçalı bulutlu

HATAY °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 10°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren Eskişehir çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

KONYA °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

DÜZCE °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

KASTAMONU °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile Bayburt ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

RİZE °C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

SAMSUN °C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TRABZON °C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Erzurum, Ardahan, Bingöl, Elazığ ve Tunceli çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve yarın (Pazar) gece saatlerinde kar yağışlı

KARS °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN °C, 7°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 15°C

Parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT °C, 15°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA °C, 18°C

Parçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Gece saatlerinde Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına; Orta Karadeniz ile gece saatlerinde Marmara’da fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile sabah saatlerinde Orta Karadeniz aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde Batı Karadeniz karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden itibaren batısı kuzeydoğudan 4 ila 6, doğusu 5 ila 7, akşam saatlerine kadar yer yer 8; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden itibaren doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5, batısı 5 ila 7, akşam saatlerine kadar batısı 8 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Orta Karadeniz’de 2,5 ila 3,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinde 5 ila 7, gece saatlerinde 8 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, gece saatlerinde 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu; Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuzeyi ile gece saatlerinde güneyinin yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle sağanak, akşam saatlerinden itibaren Kuzey Ege’nin kuzeyinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor; Rüzgar: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, kuzeyi yer yer 7, akşam saatlerinden itibaren 6 ila 8, gece saatlerinde 9; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, kuzeyi 2,0 ila 3,0 m, gece saatlerinde 3,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu sabah ve akşam saatlerinde Doğu Akdeniz’in doğusu sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, öğle saatlerinde batısı ile sabah saatlerinde geneli kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinde yer yer 6; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, sabah saatlerinde batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, batısı yer yer 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4, öğle saatlerinde kuzeybatıdan 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.