1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAMU PERSONELİ

  4. MHP kurultayı ne zaman Devlet Bahçeli tarih verdi
MHP kurultayı ne zaman Devlet Bahçeli tarih verdi

MHP kurultayı ne zaman Devlet Bahçeli tarih verdi

MHP kurultaya gidiyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kurultay kararı aldı. Bahçeli'nin kararına göre 26 Haziran ya da 10 Temmuz 2016 tarihinde MHP kurultaya gidiyor.

A+A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın: Yargıtay'ın vermiş olduğu kararı saygıyla karşıladığımızı ifade etmek isterim. Sayın Genel Başkanımız 26 Haziran veya 30 Temmuz tarihlerinde MHP'yi olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır.

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP'de olağanüstü kurultaya gidilmesi karar veren Ankara 12. Sulh Mahkemesi'nin kararını onadı. Karar, oy birliği ile alındı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın düzenlenen basın açıklaması ile kararı değerlendirdi. Yalçın, "MHP Yargı kararlarına saygılıdır. Kararı saygıyla karşıladığımızı ifade etmek isterim. Genel Başkanımız 26 Haziran veya 10 Temmuz tarihlerinde MHP'yi Olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır. Söz konusu tarihlerde Ankara Arena'da kongre yapılmak üzere salon kiralanmıştır. Seçimli kongre, tüzük kongresi değil. Genel başkanlık seçimli kongresi" dedi.

Karara ilişkin Semih Yalçın şu ifadeleri kullandı: "Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli beyefendinin de sıklıkla söylediği gibi MHP Yargı kararlarına saygılıdır. Kararı saygıyla karşıladığımızı ifade etmek isterim.

GENEL BAŞKANIMIZ MHP'Yİ OLAĞANÜSTÜ AMA SEÇİMLİ KURULTAYA GÖTÜRME KARARI ALMIŞTIR

Bu karar sonrasında tüzüğümüzün 63. Maddesindeki yetkiye dayanarak sayın Genel Başkanımız, biraz evvel bir karar almak suretiyle 26 Haziran veya 10 Temmuz tarihlerinde MHP'yi Olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır.

SÖZ KONUSU TARİHLERDE ANKARA ARENA'DA KONGRE YAPILMAK ÜZERE SALON KİRALANMIŞTIR

Sayın Genel Başkanımız bu kararı öncelikli olarak bu kararı başkanlık divanına, MHP merkez Yönetim Kurulu'na taşımak suretiyle kendi teklifini bu organlardan geçmesini talep edecektir. Söz konusu tarihlerde Ankara Arena'da kongre yapılmak üzere salon kiralanmıştır. Seçimli kongre, tüzük kongresi değil. Genel başkanlık seçimli kongresi."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kongrede aday olup olmayacağı yönündeki soru yanıtsız kaldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.