Mustafa Kır, 3600 ve Kariyer Basamaklarında Israrlı

Mustafa Kır, 3600 ve Kariyer Basamaklarında Israrlı

Ankara Memur-Sen'den MEB Bakan Yardımcı Erdem'e Ziyaret

Memur-Sen Anakara İl Başkanı Mustafa Kır: Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No'lu Şube Başkanı Yüksel Haşlak, 2 No'lu Şube Başkanı Levent Köse, 3 No'lu Şube Başkanı Ahmet Aydınsoy, 4 No'lu Şube Başkanı Tekin Koku, 5 No'lu Şube Başkanı Ayhan Okuyucu ve Memur-Sen Ankara İl Basın Danışmanı İbrahim Demirkan'dan  oluşan bir heyetle  MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

            Ziyaret esnasında Başkan Kır: MEB Bakan yardımcısı Orhan Erdem'e yeniden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olmasından dolayı tebriklerini iletti ve başarılar diledi. Erdem ziyaretten dolayı hem heyete hem de Memur-Sen camiasına teşekkür etti ve sözü Başkan Kır'a bıraktı. Kır son günlerde ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini terör belası ile karşı karşıya olduklarını bir sivil toplum kuruluşu olarak birleştirici bütünleştirici rol üstlendiklerini  ancak iyiliklerin ve kötülüklerin yeşermesinde eğitimin rolünün de tartışılamayacağını bunun için eğitimin temel taşı olan öğretmenin  bütün olumsuzlukların  odak noktasına oturtulduğunu hatırlattı.

             Daha  sonra  öğretmenin müfredatta ne varsa onu okuttuğunu, bu müfredatla iyi insan yetiştirilemediğini, eğitimde amaçlanan hedefe ulaşılamadığını, eğitimin amacının ve müfredatın çağın gereksinimlerine, öğrencilerin seviyelerine ve ülkemizin gerçek ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmesinin gerektiğini ifade etti.  

             Geçmiş dönemlerde bazı branşlarda aşı ihtiyaçtan ziraatçının,avukatın, veterinerin öğretmen yapıldığını  yine bazı branşlarda da ise yığılmadan dolayı öğretmenlerin diplomaya dayalı alanları dışına atandığını  bazen de Bakanlık tarafından özür grubu atamalarında öğretmenlerin branş değişikliğine zorlandığını, bu durumun öğretmenlik mesleğinin itibarını zedelediğini öğretmenlerin gerek basın yoluyla gerekse sendikamıza yaptıkları müracaatlar ile   diplomaya dayalı atama yolunun açılması  yönünde istediklerinin  bulunduğunu  taleplerin yerine getirilmesinin  nitelikli eğitim öğretim için yerine bir uygulama olacağına inanıyorum.dedi

             3600 Ek Gösterge konusunun 18. 19. MEB şura  kararları arasında yer aldığını bu kararlarla  eğitim emekçileri beklenti içine sokulduğunu  bu sorunun çözülmesinin eğitim emekçilerine doping yerine geçeceğini buna her zamankinden daha çok ihtiyaç  duyulduğunu, yine  kalkınmada öncelikli bölgelerde görev yapan eğitim emekçilerinin ekonomik durumlarının ve özlük haklarının iyileştirilmesinin de şura kararlarında yer aldığını alınan kararların gereğinin yerine getirilmesi ile  Milli Eğitim Bakanlığına  ve yönetime güvenin artacağını söyledi.

            Kır: Kariyer Basamakları Sınavından görevde yükselme sınavında başarılı olan engellilerin bulundukları yerlerde istihdam edilmesine kadar pek çok konuda  sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili talepleri dile getirdi. Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlarımızın  da her biri de kendi bölgeleri ile ilgili  önerilerini  dile getirdiler.

            MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem  talep ve önerileri bizzat not aldığını görevlerinin bu tür sorunlarla ilgilenmek olduğunu Sayın Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcıyla paylaşacağını bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Konya Millet Vekili Halil Etyemez'inde katıldığı ziyaret  çok samimi bir ortam içinde  sonlandı.

                                    

                                          MEMUR-SEN ANKARA İL BAŞKANLIĞI

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum