1. HABERLER

  2. İLAN

  3. Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğünden:

A+A-

AKADEMİK PERSONEL (PROFESÖR VE YARDIMCI DOÇENT) ALINACAKTIR

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtilen koşullara göre öğretim üyesi alınacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan profesör kadrolarına başvuracak adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların ilgili Dekanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Profesör kadroları devamlı statüde olup, başvuruda bulunacak adayların başvuracakları bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine ekleyecekleri özgeçmişini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisi, Doçentlik Başarı Belgesi (profesör adayları başlıca araştırma eserini belirtecek) bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (6) takım dosya halinde vereceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirtilen dilekçelerine; ekleyecekleri özgeçmişini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisi, doktora/tıpta uzmanlık belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (4) dört takım dosya halinde vereceklerdir.

NOT: Yardımcı Doçent kadrolarına başvurularda üniversitelerin akademik kadrolara atama için aranan kriterler kapsamında Yükseköğretim Kurumunun belirlediği kıstaslar çerçevesinde yapılan merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alma şartı getirilirse bile söz konusu kadrolara atamalarda herhangi bir ayrım yapılmaksızın 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. Maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince üniversitemizde ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır.

ü  Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanlarının Üniversitelerarası Kurul’ca eşdeğerliliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

ü  Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyeceklerdir.

ü  Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gün olup, posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

İLAN EDİLEN AKADEMİK KADROLAR

 

BİRİMİ

BÖLÜMÜ

ANABİLİM

 DALI

PROF.

Adet/Der.

YARD.

DOÇ.

Adet/Der.

KOŞULLAR

ZİRAAT FAKÜLTESİ

BAHÇE BİTKİLERİ

Bahçe

Bitkileri

-

1/3

Kivi meyvesinin

 kalitesi ve

muhafazası

üzerine doktora

 yapmış olmak.

ZİRAAT FAKÜLTESİ

TARIM EKONOMİSİ

Tarım

 İşletmeciliği

-

1/3

Gıda

tüketim

alışkanlıklarının belirlenmesi

üzerine doktora

yapmış olmak.

 Kırsal kalkınma

üzerine çalışması

olmak.

ZİRAAT FAKÜLTESİ

TARIMSAL BİYOTEKNOLOJİ

Bitki 

Biyoteknolojisi

-

1/3

Bitki genetiği

alanında “Kloroplast SSR (cpSSR) belirteçleri yardımıyla klonaltohum bahçesinde polen kirliliğinin belirlenmesi” konusunda çalışma yapmış olmak.

ZİRAAT FAKÜLTESİ

ZOOTEKNİ

Hayvan Yetiştirme

-

1/3

Sığır ve mandalarda morfolojik ölçümler konusunda doktora yapmış olmak.

FEN EDEBİYAT FAK.

BİYOLOJİ

Zooloji

1/1

-

Toprak, sucul ve simbiyotiksiliyat türleri üzerinde çalışmalar yapmış olmak.

ÇORLU MÜH. FAK.

MAKİNE

Mekanik

1/1

-

Difüzyon ve toz altı kaynağı üzerinde çalışmalar yapmış olmak.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.