1. HABERLER

  2. İLAN

  3. Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Niğde Üniversitesi Rektörlüğünden:

A+A-

 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Yönergesi Hükümlerine göre aşağıda belirtilen Anabilim dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır.

Niğde Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Yönergesi Üniversitemiz web sitesinin (www.nigde.edu.tr) Yönetmelikler ve yönergeler bölümünde yer almaktadır.

Başvurular ilanın günlük gazetede yayın tarihi itibariyle 15 (onbeş) gündür. (Günlük gazete ve Resmi Gazete'nin ilan tarihlerinin en son olanı dikkate alınacaktır)

Profesörlük kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların 2547 sayılı Kanun'un 26. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Anabilim Dalını belirten dilekçesine, özgeçmiş, onaylı nüfus cüzdanı sureti, 2 adet fotoğraf, Doçentlik başarı belgesi, yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi başkanlığına şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Doçentlik kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların 2547 sayılı Kanun'un 25. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Anabilim Dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, onaylı nüfus cüzdanı sureti 2 adet fotoğraf, Doçentlik başarı belgesi, yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 nüsha dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi başkanlığına şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyurulur.

 

BİRİMİ VE BÖLÜMÜ

ANABİLİM DALI VEYA ALANI

ÜNVANI

ADET

AÇIKLAMALAR

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK.

İşletme

Üretim Yönetimi ve Pazarlama

Profesör

1

 

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

İnşaat Mühendisliği

Hidrolik

Doçent

1

 

TARIM BİLİMLERİ VE TEKN. FAK.

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri

Hayvan Yetiştirme ve Teknolojileri

Profesör

1

KPDS veya ÜDS’den en az 80 puan almış olmak, lisans veya doktora eğitimini %100ingilizce tamamlamış olmak.

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri

 

Doçent

1

KPDS veya ÜDS’den en az 80 puan almış olmak, lisans veya doktora eğitimini %100ingilizce tamamlamış olmak.

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri

Organik Tarım

Doçent

1

 

 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.