1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğrencilerden kurslara rekor Başvuru!
Öğrencilerden kurslara rekor Başvuru!

Öğrencilerden kurslara rekor Başvuru!

Dershaneler kapatıldı, şimdi devletler Dahil Tüm okullar kursa dönüştü. Devlet kurslara 7 milyon, öğrenci başvurdu okullarındaki.

A+A-

Okullar açıldı ancak sınavlara hazırlanan ogrencilerin kurs bulma telaşı henüz bitmedi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), devlet okullarında verilecek sınava hazırlık Kursları Için başvuruları 9 Ekim'e Kadar uzattı. Kurslar yarın başlayacak. MEB, bu yıl kurslarda Öğrencilere elektronik Ortamda kendini Sinama ziyaretinde ders çalışma imkânı gibi olanaklar da sunacak.
Devlet okullarında Verilen destekleme ziyaretinde yetiştirme kurslarına Örgün eğitimde okuyan ortaokul lise ettik Öğrencileri Başta olmak Üzere açık öğretim okullarına Kayıtlı ortaokul, Özel okul Öğrencilere öğrencileriyle lise Mezunlar başvurabilecek ettik.

OKULLAR AÇILDI, BAŞVURU arttı

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt dün Anadolu Ajansı'na Yaptığı Açıklamada, okulların açılmasıyla kurslara başvuruların arttığını kaydederek, ilk üç günde 1 milyon başvurunun yapıldığını söyledi. Sınava hazırlığın yanı Sıra sanatsal, Kültürel ziyaretinde sportif Faaliyetleri de içeren '681 bin 301 Dersten kurs açacaklarına değinen Kurt, 5 milyon Başvuru beklendiklerini söyledi.

Kurslarda görev yapmak 225 bin 950 Tecrübeli, 22 bin 241 ücretli öğretmen Için başvurdu; Öğretmenler Için de Başvuru süresi 5 Ekim'e Kadar uzatıldı. Diyen Muhterem Kurt'un Verdiği bilgilere Göre MEB, "Dershanelerin kaldırılmasıyla Ilgili Bir boşluk doğmuş gibi görünse de MEB, onun tedbiri aldı, Gereken" adeta dershane gibi Hizmet verecek.

Bu yıl hayata geçirilen e-kurs modülüyle 5. sınıftan 12. sınıfa Kadar Tüm öğrenci ziyaretinde Mezunlar Kazanım testlerine ulaşabilecek, elektronik Ortamda ders çalışabilecekler. MEB, 2 bin 500 dolayında testi uzerinde soru oluşturdu binin 40 ziyaretinde. Kurslara katılmayan Öğrenciler de bu testlerden yararlanabilecekler.

Mezun Öğrencilerle 8. 12. sınıflara AYDA BİR tarama Testleri yüklenecek ettik. Bu testler elektronik Ortamda yapilacak; kurslara kayıt yaptıran Öğrenciler e-kurs modeli Üzerinden Isterlerse evlerinden Isterlerse okullardan bu siteme girerek, bu soruları çözüp Kendilerini değerlendirebilecekler. Öğrencinin eksik gördüğü HERHANGİ Bir Dersten takviye almak istiyorsa müfredat kapsamındaki onu Dersten kurs açılacak.

ÖZEL OKULU TERCİH ettiler

Halk Eğitim Merkezleri'nin yanı Sıra Öğrenciler, temel Liseler, Özel kurs merkezleri, Özel Öğretmenler gibi Seçenekleri de değerlendiriyorlar. Temel Liseler, Kendi öğrencilerinin yanı Sıra mezunlara da kurslar düzenliyor. Bu kurslar Için de Başvurular sürüyor. 
Klasik Liseler Anadolu, ya meslek da imam hatip lisesine dönüştürüldü, bu okullara Öğrenciler TEOG Kapsamında Düzenlenen ortak sınav sonuçlarına Göre yerleştiriliyor. Puanına Göre İstediği okula giremeyen Öğrenciler, dershanelerin de kapatılmasıyla İstediği üniversiteye giremeyecekleri korkusuyla Özel okullara yöneldiler. Bu Öğrencileri bünyesine kazandırmayı hedefleyen Özel okulların da bu YILKI en önemli Diğer Vaadi sınava hazırlık kurslarıydı. Artık Tüm Özel Okullar öğrencilerine kurs veriyor.

internethaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.