1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB PERSONEL

  4. Öğretmenlerin nöbet görevlerine yeni düzenleme
Öğretmenlerin nöbet görevlerine yeni düzenleme

Öğretmenlerin nöbet görevlerine yeni düzenleme

MEB'in Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde yaptığı değişikliğe göre, normal eğitim yapılan okullarda, öğlen arasında nöbet görevi dönüşümlü yapılacak

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Yapılan değişiklik 10 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Yapılan değişikliğin önemli maddeleri şu şekildedir:

1- Anaokulu ve anasınıfı öğretmenlerinin tutacağı nöbetlerde, nöbet alanı yeri, "okul öncesi eğitim öğrencilerinin bulunduğu alanlar" olarak belirtilmiştir.

2- Daha önce normal eğitim yapılan okullarda öğlen arası nöbetlerin nasıl tutulacağı düzenlenmemişti. Memurlar.net'te daha önce yer alan haberde, normal eğitim yapılan okullarda gün süresince tutulan nöbetlerde, öğretmenlerin ihtiyaçlarını göremediğine yer verilmişti. Yönetmelikte bu konuda yeni bir düzenleme yapılmıştır. Yapılan düzenleme gereğince, normal eğitim yapılan okullarda, öğlen arasında, nöbetçi öğretmenler görevlerini dönüşümlü olarak yapacak, bunu da okul idaresi düzenleyecektir.

3- Engelli olan öğretmenlere, engelli çocuğu veya bakmakla yükümlü olduğu engelli bireyi olan öğretmenlere nöbet görevi verilmeyecek. Ancak bu durumdaki öğretmenlere istemeleri halinde, gün tercihlerine öncelik verilerek nöbet görevi verilecek

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler