1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. OHAL VE KHK'LAR

  4. OHAL Komisyonu üyeliğine iki yeni atama yapıldı
OHAL Komisyonu üyeliğine iki yeni atama yapıldı

OHAL Komisyonu üyeliğine iki yeni atama yapıldı

Daha önce başka görevlere atanmaları nedeniyle OHAL Komisyonundan ayrılan iki üyenin yerine Cumhuriyet Savcısı Osman Çal ile Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar görevlendirildi

A+A-

Daha önce başka görevlere atanmaları nedeniyle OHAL Komisyonundan ayrılan iki üyenin yerine Cumhuriyet Savcısı Osman Çal ile Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar görevlendirildi.

Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar Adil Öksüz'ün nasıl kaçtığına ilişkin soruşturmayı yürüten başmüfettiş olarak görev yapmıştı.

Ankara Adli Yargı Cumhuriyet Savcı Adayı iken 12 Ekim 2016 tarihli kura kararnamesi ile Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına atanan Osman Çal ise Başbakanlık kapanmadan önce Başbakanlık'ta geçici görevle görev yapmıştı.

Olağanüstü hal kapsamında çıkartılan kanun hükmünde kararnameler ile meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli ve kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvuruları incelemek üzere kurulan Komisyonda yeni görevlendirmeler gerçekleştirildi.

Komisyondan yapılan açıklamada, daha önce başka görevlere atanmaları nedeniyle OHAL Komisyonundan ayrılan iki üyenin yerine, Cumhuriyet Savcısı Osman Çal ile Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar'ın görevlendirildiği bildirildi.

Geçen ay itibarıyla 30 bin dosyayı karara bağladığı belirtilen Komisyonun, son görevlendirmeler sonrası mevcut 7 üyesinin yanı sıra 80'i raportör olmak üzere 240 personel ile çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

- Başvurularda son gün

Öte yandan OHAL Komisyonuna başvurular bugün sona eriyor.

Başvuru için "https://ohalkomisyonu.tccb.gov.tr" adresinden alınan başvuru formu imzalanarak, ekinde ibraz edilecek belgelerle valiliklere veya ilgili kuruma teslim edilecek. Başvuru belgeleri buradaki görevlilerce onaylanacak.

Başvuru ve alındı belgesi düzenleme işlemlerinin, bugün mesai saati bitimine kadar tamamlanması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.