Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Profesör adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, başlıca araştırma eserini belirttiği yayın listesini, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 4 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının; Yabancı dilini belirten Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, askerlik durum belgesi ve yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili birime şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrası 2 numaralı bendi hükmü gereği, ilgili birimlerce yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri ve yerleri ilgili birimlerden öğrenilecektir.

Genel Şartlar;

* Adayların; www.odu.edu.tr internet adresindeki Personel Daire Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri “Ordu Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesi”ne göre puanlama tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

* Tıp Fakültesi kadrolarına başvuruda bulunacak adaylardan, halen Sağlık Bakanlığında görev yapanların mecburi hizmet yükümlülüklerinin olmadığını belgelendirmeleri zorunludur.

MÜRACAAT TARİHİ; Profesör ve Doçent adaylarının müracaatları, ilanın Resmi Gazete ve Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır) 15 gün, diğer adayların ise Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

 

BİRİMİ

BÖLÜM/ANABİLİM DALI

UNVANI

ADET

K/D

AÇIKLAMA

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri / Nöroloji

Doçent

1

1

Hareket bozuklukları alanında çalışmalar yapmış olmak.

Eğitim Fakültesi

Türkçe Eğitimi / Türkçe Eğitimi

Doçent

1

1

Türkçe Eğitimi alanında Doçentliğini almış olmak.

Eğitim Fakültesi

İlköğretim / Sınıf Eğitimi

Yrd. Doçent

1

5

Sınıf Öğretmenliği alanında doktora yapmış olmak. Okuma, okuma güçlükleri ve nörogörüntüleme alanında çalışmalar yapmış olmak.

Eğitim Fakültesi

İlköğretim / İlköğretim Matematik Eğitimi

Yrd. Doçent

1

5

Deneme denklem yöntemleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Eğitim Fakültesi

İlköğretim / Sosyal Bilgiler Eğitimi

Yrd. Doçent

1

4

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği alanında doktora yapmış olmak. Öğretmen yeterlikleri ve eğitimde nitelik alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

Eğitim Fakültesi

Eğitim Bilimleri / Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Yrd. Doçent

1

4

Olumlu yönelimler, yaşam doyumu ve problemli internet kullanımı alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

Fen Edebiyat Fakültesi

Biyoloji / Hidrobiyoloji

Profesör

1

1

Yassı balıklarlarda yaş belirleme ve otolit morfometrisialanında çalışmalar yapmış olmak.

Diş Hekimliği Fakültesi

Klinik Bilimler / Pedodonti

Doçent

1

2

Pedodonti alanında Doçentliğini almış olmak.

Diş Hekimliği Fakültesi

Klinik Bilimler / Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi

Yrd. Doçent

1

4

Konik ışınlı bilgisayarlı tomografi, temporamandibular eklem alanında çalışmalar yapmış olmak.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi

Müzik / Müzik

Doçent

1

2

Türk Halk Müziği/Etnomüzikoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.