1. HABERLER

  2. İLAN

  3. Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden:

A+A-

 

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracakların; anabilim dalını belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

 

Fakülte

Bölüm

Prof.

Doç.

Yrd. Doç.

Açıklama

Fen Edebiyat Fakültesi

Tarih

 

 

1

*Sosyal ve İktisat tarihi uzmanlığı alanında doktora derecesinin bulunması. * En az 3 yıllık deneyim *Tarih ve Ortadoğu çalışmaları * Ders verme deneyimi ve uluslararası yayınlarının olması tercih nedenidir.

Fen Edebiyat Fakültesi

Siyaset Bilimi

 

 

1

* Siyaset Bilimi dalında doktora derecesi bulunmak, *Siyasi Tarih alanında ders verme deneyimi ve uluslararası yayınlarının olması tercih nedenidir.

Hukuk

Hukuk

 

 

1

Medeni Usul Hukuk ve İcra İflas Hukuku alanında doktora derecesine sahip olmak.Spor Hukuku alanında çalışmış olmak. İngilizce biliyor olmak.

Sivil Havacılık Yüksekokulu

Pilot Eğitimi

 

 

1

*Uçak Mühendisliği alanında YL ya da Doktora sahibi olmak. * En az 3 yıllık sektör deneyimi *Uçak Mühendisliği çalışmaları * Ders verme deneyimi ve uluslararası yayınlarının olması * Çok iyi derecede İngilizce biliyor olması tercih nedenidir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.