Sağlık Çalışanları Kısa Film, Anı Ve Fotoğraflarla Yarışacak

Sağlık Çalışanları Kısa Film, Anı Ve Fotoğraflarla Yarışacak

Her yıl geleneksel olarak Anı Yarışması düzenleyen Sağlık-Sen, bu yıl anı yarışmasına ek olarak fotoğraf ve kısa film yarışması da düzenliyor.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI KISA FİLM, ANI VE FOTOĞRAFLARLA YARIŞACAK

 

Her yıl geleneksel olarak Anı Yarışması düzenleyen Sağlık-Sen, bu yıl anı yarışmasına ek olarak fotoğraf ve kısa film yarışması da düzenliyor. 1 Mart 2016 tarihine kadar başvuruların yapılacağı yarışmalarda, her kategoride dereceye girenlere para ödülü verilecek. Fotoğraf ve anı yarışmasına katılacak eserler, şartnamede yer alan e-mail adresine gönderilecek. Film kategorisinde yarışacak eserler ise kargo ile Sağlık-Sen Genel Merkezi’ne ulaştırılacak. Sonuçlar, sendikanın internet sitesinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından da duyurulacak.

Yarışmaya Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, şube yönetim kurulu üyeleri ve seçici kurul mensuplarının kendileri ve birinci derece yakınları katılamayacak.

 

KISA FİLMİN KONUSU: CANA CAN KATANLAR

“Cana Can Katanlar” temasıyla düzenlenen kısa film yarışmasında videolar en az 5, en fazla 10 dakika olacak. Birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye ise 3 bin TL ödül verilecek. Ayrıca jüri tarafından seçilecek olan özel kısa filme ise 3 bin TL ödül verilecek. Filmler en az 5 dakika, en fazla 10 dakika olacak. Bunun yanı sıra film yarışmasına katılmak isteyenler, farklı 5 kısa filmle yarışmaya katılabilecek. Her filmin 5 adet DVD kopyası ile birlikte, yönetmenin ve oyuncuların kısa özgeçmişi ve filmin kısa özetini içeren bir CD’ye kaydedilerek sendikaya iadeli taahhütlü veya kargo yolu ile ulaştırılması gerekiyor.

 

EMEĞİN FOTOĞRAFLARI YARIŞACAK

Fotoğraf yarışması için “Emeğin Fotoğrafı” konusu altında, tek karede sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşadıkları sorunlar ve çalışma ortamları olarak belirlendi. 4 farklı ödül verilecek olan fotoğraf yarışmasında birinci olan fotoğrafa 3 bin, ikinci fotoğrafa 2 bin, üçüncü fotoğrafa bin TL ve jürinin seçeceği bir fotoğrafa Özel Ödül olarak bin TL ödül verilecek. Yarışmaya katılacak fotoğrafların JPEG formatında, en az 2400x3500 piksel ve 72 dpi olması gerekiyor.

 

ANILAR, ÇALIŞMA ORTAMLARI, ÇALIŞMA ŞARTLARI VE YAŞANMIŞ OLAYLARI KAPSAYACAK

Gelenekselleşen anı yarışmasının bu yıl sekizincisi düzenleniyor. 8. Geleneksel Anı Yarışması’nın bu yılki konusunu ise sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının çalışma ortam ve şartlarında yaşadığı ve başından geçen olaylar olarak oluşturacak. Yarışma sonucunda ödüle layık görülen eserlerden birinciye 4 bin, ikinciye 2 bin beş yüz, üçüncüye bin beş yüz TL ve Özel Ödül’e ise bin beş yüz TL verilecek. Yarışmaya katılacak anıların, word dosyasında, Times News Roman yazı karakterinde, 12 puntoda, 1,5 satır aralığında yazılmış, en az 2, en çok 10 A4 sayfası olacak şekilde yazılması gerekiyor. 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.