1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Selçuk Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Selçuk Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Selçuk Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Selçuk Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

A+A-

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin muhtelif birimlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesi, 2547 sayılı kanunun 50/d maddesi ile 09/11/2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in ilgili maddeleri uyarınca "Araştırma Görevlisi" alınacaktır.

Duyuru Başlama Tarihi

31.12.2019 - Salı

Son Başvuru Tarihi

15.01.2020 - Çarşamba

Ön Değ. Sonuç Açıklama Tarihi

22.01.2020 - Çarşamba

Giriş Sınavı Tarihi

29.01.2020 - Çarşamba

Sonuç Açıklama Tarihi

05.02.2020 - Çarşamba

Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi

www.selcuk.edu.tr

GENEL ŞARTLAR

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. Akademik ve Lisansüstü Eğitim Sınavından (ALES) en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3. Adayların Not Döküm Belgelerindeki (Transkript) dörtlük/beşlik not sistemlerinin dönüşümü Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlilik tablosuna göre belirlenir. Not sisteminin yüzlük olması halinde yüzlük not esas alınır. Not döküm belgesinde hem dörtlük/beşlik hem de yüzlük not sistemi olması halinde ilgili tarihte mezun olunan üniversitenin kullandığı ve adayın mezun olduğu resmi not sistemi esas alınır.

ÖZEL ŞARTLAR

Bu ilan "Öncelikli Alanlardaki AraştırmaGörevlisi Kadrosu" kapsamındadır.

1. Adaylarda tezli yüksek lisans veya doktora eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

2. Lisansüstü eğitim öğrencilik azami süresi dolan ve ilgili yönetmelikler gereğince azami süreleri yeniden başlayanlar ile azami sürelerinin

dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri, ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edemezler.

3. İlanlara başvuracak adayların, araştırma görevlisi kadrolarına atanmaları halinde, doktora eğitimlerini atandıkları üniversitelerde ve tezlerini Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlarda yapmaları gerekmektedir.

4. İlanda belirtilen alanda eğitimlerini sürdürmekle birlikte doktora tezleri Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlarda olmayanlar, doktora tezlerine yeniden başlamak durumundadır.

5. Adaylar aynı üniversiteden şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabileceklerdir.

6. Öncelikli alanlarda araştırma görevlisi kadrolarına atananlardan Lisansüstü eğitim ve öğretim yönetmeliğinde belirtilen azami süreler içinde eğitimlerini tamamlamayanların araştırma görevlisi kadroları ile ilişikleri kesilir.

7. Bu kadrolara atamalar;

- 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi,

- "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin" Madde 15 hükmü,

- "Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Adaylar başvuru içinhttp://sakit.selcuk.edu.tradresine girip ön kayıtlarını gerçekleştirecek ve sistemden alacakları müracaat formuna aşağıda listelenen belgeleri ekledikten sonra müracaat süresi içerisinde ilanda belirtilen birime şahsen teslim edecek veya posta yolu ile göndereceklerdir.

1. Eksiksiz doldurulmuş Müracaat Formu

2. Lisans/Lisansüstü diploma veya geçici mezuniyet belgelerinin onaylı sureti (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge)

3. Lisans Transkripti (Mezun olunan üniversiteden onaylı)

4. Tezli Yüksek Lisans veya Doktora Öğrenci Belgesi

5. ALES belgesi (ÖSYM'nin internet sayfasından alınan tarih ve doğrulama kodu bulunan orijinal belge)

6. Yabancı Dil Belgesi (Doğrulama kodu bulunan orijinal belge)

7. Özgeçmiş

8. Nüfus cüzdanı fotokopisi

9. Bir adet fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık olmalı)

10. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan onaylı Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için)

11. Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge

12. Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösterir belge (Askerlik terhis, tecil ve muafiyet belgesi) (E-devlet üzerinden alınan belgeler geçerlidir.)

13. İlan şartında belirtilen alanda lisansüstü eğitim gördüğüne dair resmi onaylı belge

14. Özel şart olması halinde özel şarta ilişkin belgeler ÖNEMLİ NOTLAR:

1. Başvurunun şahsen veya posta ile kadronun ilan edildiği birime yapılması gerekmektedir.

2. Sonuçlar üniversitenin internet adresinde (https://www.selcuk.edu.tr) yayımlanacaktır. İnternet adresinde yapılacak duyuru tebligat niteliğinde olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

3. Onaylı istenen belgelerin noterden veya resmi kurumlar tarafmdan"Aslı Gibidir" yapılarakonaylanması gerekmektedir. E-devlet üzerinden alınan belgeler de geçerlidir.

4. Adaylar üniversite tarafından ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları

değerlendirmeye alınmayacaktır.

5. Postadaki gecikmelerden üniversite sorumlu değildir. Eksik bilgi ve belge ile gerçeğe aykırı beyan ihtiva eden başvurularda sorumluluk adaya aittir.

6. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir. Bu kişiler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

7. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

8. Araştırma görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanunun 50. maddesinin (d) fıkrası kapsamında atama yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.