Şok İddia! Müdür, öğrencileri şişeye oturtmak istedi!

Şok İddia! Müdür, öğrencileri şişeye oturtmak istedi!

Okul müdürü, öğrencilerini pet şişeye oturtmak istediği iddiasıyla yargılanıyor

ESKİŞEHİR'in Beylikova İlçesindeki 19 Haziran İmam Hatip Ortaokulu eski Müdürü Ü.D., gürültü yapan 2 öğrenciyi sınıfta pet su şişenin üzerine oturtmak istediği ve öğrencileri hortumla sıra dayağından geçirdiği iddiasıyla 26 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Beylikova ilçesinde geçen 10 Mart'ta meydana gelen olayda, iddialara göre okul müdürü 30 yaşındaki Ü.D., ders başlamadan önce sınıfta gürültü yaptıklarını öne sürdüğü 6'ncı sınıftaki 2 öğrenciyi, sınıfta ceza olsun diye pet su şişesinin üzerine oturtmak istedi. Müdürün kollarından tutup pet şişenin yanına götürmek istediği öğrenciler, bağırmaya ve ağlamaya başladı. Bunun üzerine müdür Ü.D. öğrencileri bırakıp sınıftan ayrıldı. Yine iddialara göre Ü.D., 10 gün sonra yine aynı sınıftaki 13 öğrenciyi gürültü yaptıkları gerekçesiyle hortumla sıra dayağından geçirdi. Öğrenciler durumu evde ailelerine anlatması üzerine velililer müdürden şikayetçi oldu.

Bekar olan Ü.D. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ve ardında da asliye ceza mahkemesinde hakkında dava açıldı. Müdür Ü.D. de valilik tarafından açığa alındı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Okul Müdürü Ü.D. Beylikova Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada suçlamaları kabul etmedi. Ü.D. savunmasında şöyle dedi:

"Mahkemenizce dinlenen mağdurların beyanlarını kabul etmiyorum. Mağdurların benim hakkımdaki iddialarının okulun bahçesinde yaşanan olay nedeniyle bana kırgın olmalarına bağlıyorum. Bu nedenle hakkımdaki iddiaları ileri sürdüklerini düşünüyorum. Okul bahçesindeki olayda kız öğrenciler yanıma gelerek bahçede kendilerine kar topu atan bazı öğrenciler hakkında şikayetçi oldular. Gidip baktığımda kızların iddia ettiği gibi kartopunun içinde çakıl taşları olduğunu gördüm. Kızlar tuvaletinin kapısı açıldığında bu kartoplarını çocukların içeri attığını öğrendim. Kız çocuklarıyla konuştuğumda kendilerine kartopu atan 6 çocuğun ismini verdiler. Ben de bu öğrencileri bahçeye çağırdım. Çocuklara bağırdım. Tüm çocukların saçlarından ve kulaklarından biraz çektim. Ancak hiç birisine vurmadım. Ben sınıfta ders anlattığım günlerden birinde bir öğrenci pet şişe ile gürültü yapıyordu. Bu öğrencinin arkadaşı yüksek sesle onu uyararak 'oğlum sessiz ol, hoca seni şimdi şişeye oturtacak' dedi. Sonrasında sınıfta gülüşmeler oldu. Ben de onun yanına gittim. Ben gidince yerinden kalkıp kaçmaya çalıştı. Ben de kolundan tuttum ve yerine oturttum. Kolundan tuttuğum sırada pet şişeyi öğrencinin elinden aldım ve çöpe attım. Aleyhime olan hususları kabul etmiyorum. Beraatıma karar verilsin."

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Sanıktan şikayetçi olan öğrenci velilerinden C.D. "Oğlum eve gözü morarmış bir şekilde geldi. Ne olduğunu sordum. O da bana öğretmeninin vurduğunu söyledi. Neden vurduğunu sorduğumda kızların tuvaletine kartopu atmaları nedeniyle öğretmenin kendisine kızarak vurduğunu söyledi" dedi.

Öğrencilerden S.A.Ş. de müdür Ü.D.'nin kendisini sınıfta pet şişenin üzerine oturtmak istediğini öne sürdü. S.A.Ş. şu iddialarda bulundu:

"Sınıftayken elimde pet şişe vardı. Bu şişeyle su içiyordum. Sonrasında Ü.D. benim yanıma doğru geldi. Elimdeki şişeyi aldı. Ben o sırada kaçıp sınıftaki sıraların etrafında bir tur attım. Ü.D. benim kolumdan tuttu sonra da bıraktı. Pet şişeyi oturduğum sandalyenin üzerine koydu. 'Buna otur, oturacaksın' şeklinde cümleleri 2-3 kere tekrar etti. Bu cümleleri söylerken benim kolumu bırakmıştı. Pet şişe sandalyenin üzerinde duruyordu. Sonrasında ben ağlamaya başladım. Bu sırada zil çaldı. Ü.D. şişeyi alarak yanımdan uzaklaştı."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.