1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EĞİTİM HABER

  4. Soru Bankası Seçimi ve TYT Matematik Soru Bankası
Soru Bankası Seçimi ve TYT Matematik Soru Bankası

Soru Bankası Seçimi ve TYT Matematik Soru Bankası

TYT Matematik soru tipi ÖSYM 2020 YKS sınavında büyük oranda değiştirerek anlama ve yoruma dayalı bir sınav sistemine geçiş yaptığını büyük oranda göstermiş oldu.

A+A-

TYT Matematik soru tipi ÖSYM 2020 YKS sınavında büyük oranda değiştirerek anlama ve yoruma dayalı bir sınav sistemine geçiş yaptığını büyük oranda göstermiş oldu. Yeni tarz TYT Matematik sorularını zorlanmadan çözebilmek için hazırlık döneminde bu sisteme göre hazırlanmış TYT Matematik Soru Bankalarına yönelmek gerekmektedir.

TYT Matematik Soru Bankası ve kaynak kitap seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır;

  1. Müfredata Uyumluluk

Soru bankası seçimi yapılırken müfredat uyumluluğu çok önemlidir. Müfredattan kaldırılmış konuların olmaması, soru gelme olasılığı bulunmayan soru tiplerinin çıkarılmış olması veya daha az yer verilmesi, yeni konuları bulundurması gibi noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Soru bankasının müfredata uyumlu olmaması durumunda vakit kaybı kaçınılmaz olacaktır.

  1. Seviye:

Soru bankasının zorluk seviyesi de TYT-AYT hazırlık öğrencisi için önemli konulardan biridir. Soru bankasının seçimi içinde bulunan soruların zorluk seviyesine ve hazırlanan öğrencinin durumuna göre yapılmalıdır.

  1. Çeşitlilik:

Bir kitap seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlardan biriside soru çeşitliliği konusundaki zenginliğidir. İçerisinde bulunan soruların kaliteli ve tür bakımından zengin olması gerekmektedir. TYT-AYT hazırlık öğrencisi farklı soru türlerini görerek hepsine hazır olmalıdır.

  1. Çözüm Desteği:

Kitabın içerisinde bulunan soruların çözüm desteğinin olması hazırlanan öğrenci için mühim bir konudur. Çözemediği sorularda online olarak destek alabileceği veya soru çözüm videosunu izleyebileceği kaynaklara yönelmesi gereklidir. Özellikle hazırlık aşamasında soruların çözülmeden atlanması olumsuz etkiler bırakmaktadır.

  1. Kitap Tasarımı:

Günümüzde birçok konuda olduğu gibi soru bankası kitaplarındada tasarımlar önemli bir hal almıştır. Öğrenciyi sıkmayacak bir tasarıma sahip olması, anlaşılır olması ve okunaklı olması gibi kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kafa Dengi Yayınları’nın çıkarttığı soru bankaları, denemeler ve yardımcı kitaplar bu konular dikkate alınarak hazırlanmaktadır. ÖSYM’nin yeni tarzına göre hazırlanmış TYT Matematik Soru Bankası | Yeni Tarz kitabı veya yeni nesil matematik soru bankası olarakta adlandırılan öğrencilerin 2020 Yılı TYT matematik soru bankasıihtiyacını fazlasıyla karşılamaya yetmektedir. İçerisinde bulunan soruların özenle hazırlanıp, birçok hocanın süzgecinden geçerek kitaba girmesi, YKS sınavlarında ki soru benzetmesi başarısından gayet iyi bir şekilde anlaşılmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.