Talip Geylan’a Yönetici Atama Cevabı: Sendikacılık yapacaksanız cümleyi bu yönetmeliği çıkaracak iradeye kurun!

Talip Geylan’a Yönetici Atama Cevabı: Sendikacılık yapacaksanız cümleyi bu yönetmeliği çıkaracak iradeye kurun!

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla; Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın, bir haber sitesinin Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ile ilgili haber ve yorumu üzerinden sendika ve STK’ları töhmet altına aldığını söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada; "Bir sendikanın başkanı bir haber sitesinin Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ile ilgili yayınlanan haber ve yorumları üzerinden sendika ve STK’ları töhmet altında bırakması ve bunu da maalesef bir gürühun ayrıştırıcı dili olan “İslami STK” ifadesini kullanarak yapması ne büyük gaflet" dedi ve isim vermeden Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ı eleştirdi.

İşte o açıklamalar:

1.Bir sendikanın başkanı bir haber sitesinin Yönetici Görevlendirme Ynt.ile ilgili yayınlanan haber ve yorumları üzerinden sendika ve STK’ları töhmet altında bırakması ve bunu da maalesef bir gürühun ayrıştırıcı dili olan “İslami STK” ifadesini kullanarak yapması ne büyük gaflet

2.Sayın Başkan ismini anarken bile aşağıladığınız bu STK’lar ve her türlü iftirayı atmanıza rağmen adını söyleme cesaretini göstermediğiniz bu sendika; milletin ve ümmetin değerlerine sahip çıkan, SİZLERİN sus pus olduğu tüm kritik dönemlerde herkesin vicdanı olmuştur.

3. Taslak olarak paylaşılan Yönetmelik üzerinden kendi tabanına mesaj verme kaygını görüyoruz.Ancak bu son iki yıldır ÖSYM tarafından yapılan EKYS sınavındaki üyelerimize verdiğimiz hizmetin karşılığı olarak 4 kat daha başarılı olduğumuz gerçeğini gizleyemez. (EBS %55 TES %14)

4.Bu taslak MEB tarafından tüm sendikalara görüş alınmak üzere gönderildi. Biz resmî olarak itiraz ve teklifimizi bakanlıkla paylaştık. Sizlerin de bir itirazı varsa bunu iletebilirsiniz. Acizane tavsiyem sendikacılık yapacaksanız cümleyi bu yönetmeliği çıkaracak iradeye kurmanız

5. Sendikamızın Eğitim Yöneticileri ve seçimi ile ilgili politikası çok net, tüm kamuoyuyla da paylaştığımız raporlarımızı incelemenizi öneriyorum.Ama cümle kuramasanız da çözümü bizden bekliyorlarsanız YETKİLİ SENDİKA olarak tüm eğitim çalışanlarının hukuku bizlere emanet.

 

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum