Talip Geylan'dan Veli Randevu Sistemi Uyarısı: İnisiyatif Öğretmende Olmalı!

Talip Geylan'dan Veli Randevu Sistemi Uyarısı: İnisiyatif Öğretmende Olmalı!

Genel Başkanımız Talip Geylan, MEB'in hayata geçirdiği "Okul Randevu Sistemi" hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Randevuların yönetici ve öğretmenlerin inisiyatifinde belirlenmesinin büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Genel Başkan Geylan, ” Aksi halde, sistemin, veli keyfiyetine ve özellikle öğretmenlerimiz açısından yeni bir mobing ve dayatma aracı olmasına neden olunabilecektir.” dedi

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şunları söyledi:

“MEB, velilerin okul müdürü ve öğretmen randevularını dijital ortama taşıyan OKUL RANDEVU SİSTEMİNİ hayata geçirdi. Bu sistemle veliler, öğretmen görüşmeleri için e-Devlet kullanıcı bilgileriyle okulların internet sitelerinden randevu alabilecek.

Veli-okul ilişkilerinde yaşanan keşmekeşi ve istenmeyen hadiseleri önleyecek bir tedbir olarak düşünülen sistemin, olası aksaklıklara da meydan vermemesi için tedbirler alınmalıdır.

Özellikle okul yöneticilerimizin görevlerini ve öğretmenlerimizin eğitim öğretim çalışmalarını aksatmayacak şekilde uygulamanın yürütülmesi çok önemlidir.

Bu itibarla, özellikle, randevuların yönetici ve öğretmenlerimizin inisiyatifinde belirlenmesi büyük ehemmiyet arz etmektedir.

Aksi halde, sistemin, veli keyfiyetine ve özellikle öğretmenlerimiz açısından yeni bir mobing ve dayatma aracı olmasına neden olunabilecektir.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.