1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. TEOG Yerleştirme Sonuçları 2015
TEOG Yerleştirme Sonuçları 2015

TEOG Yerleştirme Sonuçları 2015

TEOG Yerleştirme Sonuçları Bugün Açıklanıyor. MEB'in yaptığı son açıklamaya göre TEOG Liselere Yerleştirme İşlemlerinin Sonuçları 14 Ağustos (Bugün) Açıklanacak. Öğrenciler TEOG Tercihlerini 6-16 Temmuz arasında yapmıştı. Tercihlerin alınmasından bu yada

A+A-

TEOG Yerleştirme Sonuçları Bugün Açıklanıyor.

6-16 Temmuz tarihleri arasında alınan TEOG tercihlerin sonuçları 14 Ağustos (Bugün) itibari ile açıklanacak. Sonuçlar MEB'nin resmi sitesinde açıklandığı anda öğrencilere duyurulacak. Ne zaman açıklanacağı beklenen TEOG yerleştirme sonuçları için MEB kesin bir açıklamada bulunmuş ve sonuçların bugün açıklanacağını belirtmişti. Sonuçları Açıklandığı anda anlık olarak öğrenmek için mebpersonel.com sitesindeki sınavlar adlı kategoride yer alan TEOG başlıklı haberleri takip edebilirsiniz. Bu Açıklanma sürecinde gelişecek olan tüm olaylar sizlere anlık olarak duyurulacaktır.

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI 14 Ağustos (BUGÜN) AÇIKLANIYOR 

 
Öğrencilerin TEOG sonuçları sonrası liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz 2015 tarihlerinde tercihlerini yaptı. Merakla beklenen TEOG yerleştirme tercih sonuçları ise, 14 Ağustos´ta (BUGÜN) ilan edilecek. 
 
MEB sonuçları açıkladığında yerleştirme sonuçlarını tc kimlik numarası girerek aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz:
 
Teog Yerleştirme Sonuçlarını Öğrenmek İçin Tıklayınız

(Sonuçları Açıklanmadı, Açıklandığı Anda Link Aktif Olacaktır) 

 Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak.

İlk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak.
Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise:  24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos - 4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak.

TEOG nakil tercih başvuruları : İl veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları  7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek. 
 

TEOG LİSE NAKİLLERİ NASIL YAPILACAK?

TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek.

Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.