1. HABERLER

  2. İLAN

  3. PERSONEL ALIMLARI

  4. TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Personel Alım İlanı
TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Personel Alım İlanı

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Personel Alım İlanı

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Personel Alım İlanı

A+A-

TÜBİTAK

TUG

TÜBİTAK ULUSAL GÖZLEMEVİ

ilan No: TBTK.TUG. 2016-1

1- Referans Kodu: TBTK.TUG.2016.GS-1.01 Uzman / Uzman Yardımcısı pozisyonu için;

1.1- İşin Tanımı ve Özellikleri

Bilimsel gözlem projeleri ile ilgili gökbilimsel gözlemlerin yürütülmesinde teleskoplarda görev almak, teleskopların işletilmesi ile ilgili olarak karşılaşılan problemlerin çözümünde yerleşke içerisinde görevli bulunan teknik personel ile işbirliği ve uyum içerisinde çalışmak, gözlem gecesi sonrasında teleskoplar ile ilgili gözlem sonu raporlarını düzenlemek ve gerekli kontrolleri yapmak üzere TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) Bakırlıtepe Yerleşkesinde vardiyalı sistemde görev yapacak personel istihdam edilecektir.

İstihdam Edilecek Personel Sayısı: 1 Personelin Görev Yapacağı Şehir: Antalya

1.2- Adaylarda Aranacak Özel Koşullar

1.2.1- Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Astronomi ve Uzay Bilimleri, Fizik, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümlerinden birini bitirmiş olmak,

1.2.2- Fizik bölümünden mezun olanlar için; Genel Astronomi, Astrofizik ve/veya Küresel Astronomi derslerini almış olmak,

1.2.3- Adayların aşağıda belirtilen konularda bilgi birikimine ve yetkinliğe sahip olması tercih sebebidir,

Linux işletim sistemi kullanım ve programlama tecrübesine sahip olmak (Perl, phyton, ve linux betik (bash) programlama),

Astronomik veri işlemede kullanılan IDL, sextractor, astronomy.net gibi programlama dilleri veya yazılım araçları konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak,

Robotik teleskopla gözlem yapabilecek programlama bilgi ve tecrübesine sahip olmak,

Gözlem sonrasında elde edilecek bilimsel verilerin arşivlenmesi ve analizi konusunda deneyimli olmak,

2500m rakımlı Bakırlıtepe Yerleşkesinde görev yapmasına engel olabilecek hastalığı yada bulaşıcı hastalığı bulunmamak,

Microsoft Office Uygulamalarına hakim olmak ve raporlama yapabilmek,

Sorumluluk bilinci yüksek, iş takibi konusunda düzenli, dikkatli ve sonuç odaklı olmak,

Ekip çalışmasına yatkın olmak.

ADAYLARDA ARANACAK GENEL KOŞULLAR

a) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

b) Askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (Erkek adaylar için).

c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

d) Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu'nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

e) Ağırlıklı Lisans Mezuniyet not ortalaması 4'lü sistemde en az 2,50 olmak (100'lük sistemdeki notlar, Yükseköğretim Kurulu'nun yayınlamış olduğu "4'lük Sistemdeki notların 100'lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu" esas alınarak 4'lük sisteme dönüştürülecektir).

f) Aşağıdaki şartı sağlıyor olmak.

Alanında Yüksek Lisans yapmış adaylar için Ağırlıklı Mezuniyet Ortalaması; Lisans Mezuniyet Ortalamasının %80'i ile Yüksek Lisans Mezuniyet Ortalamasının %20'sinin toplamıdır (100'lük sistemdeki notlar, Yükseköğretim Kurulu'nun yayınlamış olduğu "4'lük Sistemdeki notların 100'lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu" esas alınarak 4'lük sisteme dönüştürülecektir).

g) Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim - öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak (herhangi bir nedenle kayıt dondurulmuş olup da belgelenmesi halinde kayıt dondurulan süre hesaba katılmayacaktır).

h) İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavlardan birinden alınan puanla kanıtlamış olmak; (Tabloda belirtilen sınavlardan alınan puanlarda herhangi bir geçerlilik süresi aranmaz)

Referans Kodu

KPDS

ÜDS

YDS

TOEFL

IBT

TOEFL

CBT

TOEFL

PBT

FCE

CAE

CPE

TBTK.TUG.2016.GS-1.01

65

61

173

500

B

C

C

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı

Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı

Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı

Test of English as a Foreign Language - Internet-Based Test

Test of English as a Foreign Language - Computer-Based Test

Test of English as a Foreign Language - Paper-Based Test

First Certificate in English

Certificate in Advanced English

Certificate of Proficiency in English

Resmi dili İngilizce olan bir ülkede; lisans, yüksek lisans veya doktora derecesi almış olanlar ile o ülkede en az üç yıl süreyle mesleğini uygulamış olanlardan İngilizce yeterlilik koşulları aranmaz.

Lisans öğrenimleri sırasında Türkçe, İnkılap Tarihi gibi asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerinin % 100'ünü İngilizce aldığını belgeleyenlerden İngilizce yeterlilik koşulu aranmaz.

BAŞVURU SURECİ

a) Başvuru için adaylardan istenen belgeler şunlardır; İstenilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda adayın başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi ve Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM onaylı veya Kontrol Kodu olan internet çıktısı)

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

Diploma veya Çıkış Belgesi fotokopisi (lisans ve varsa üstü) (Eğitimlerini yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi)

Lisans Transkript belgesi (ve varsa üstü),

Yabancı dil sınav sonuç belgesi (veya eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge),

Deneyimi olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Hizmet Dökümü,

Özgeçmiş,

İş Başvuru Formu http://tug.tubitak.gov.tr/tr/olanaklari adresinden sağlanabilir.

b) Başvurular için istenen belgelerin en geç 23/12/2016 Cuma günü saat 17:00' ye kadar TUG Müdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine elden veya posta yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

c) Eksik belge ve bilgi bulunan başvurular ile koşulları uymadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve bu kişiler mülakata çağrılmayacaktır.

d) Başvuruların incelenmesi sonucunda, istenen belgeleri eksiksiz ve uygun olan adaylardan her bir referans kodu için "Adaylarda Aranacak Genel Koşullar" bölümünün (f) maddesine göre oluşturulacak sıralamada işe alınacak personel sayısının 5 katı aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

e) Lisans eğitimini yurt dışında tamamlayan adaylar için "Adaylarda Aranacak Genel Koşullar" bölümünün (f) maddesi koşul olarak aranmayacak olup, bu adaylar ayrıca değerlendirmeye alınacaklardır.

f) Mülakata çağrılacak adaylara, istenilirse birim yetkililerince mülakat öncesi uygulama (Alan Bilgisi Sınavı) yaptırılabilecektir.

Not: ''Süreçle ilgili tüm gelişme ve duyurular TÜBİTAK Başkanlığı'nın (www.tubitak.gov.tr) ve TUG'un (tug.tubitak.gov.tr) web sayfalarında ilan edilecek olup, mülakata girmeye hak kazanan adayların Başvuru Formunda bildirdiği elektronik posta adresine gönderilecektir''

İletişim Bilgileri:

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürlüğü Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi

07058 ANTALYA

Telefon No: (242) 227 84 01 Web:tug.tubitak.gov.tr e-posta: tug@tubitak.gov.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.