1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SİYASET

  4. TÜİK'in vekil başkanı değişti
TÜİK'in vekil başkanı değişti

TÜİK'in vekil başkanı değişti

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı'na vekaleten Yinal Yağan atandı

A+A-

TÜİK Başkanlığı'na, mevcut Başkan Yardımcısı Yinal Yağan vekaleten atandı. 16.02.2016 tarihinden itibaren Başkanlığa vekalet eden Mehmet Aktaş ise Merkez Bankası Banka Meclisi üyeliğine seçildi.

TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU'NDAN YAPILAN AÇIKLAMA

TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU BAŞKANLIĞINDA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Vekili Sayın Mehmet AKTAŞ, 18 Nisan 2019 tarihi itibari ile T.C. Merkez Bankası banka meclisi üyeliğine seçilmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumunun Başkanlığına ise Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Sayın Yinal YAĞAN vekaleten atanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yinal Yağan kimdir?

Yinal Yağan, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Ululslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Yinal Yağan, ilk olarak 1991 yılında Başbakanlık Hazine ve Dış Ticret Müsteşarlığı ve İhracat Genel Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı olarak görev aldı.

Daha sonra Dış Ticaret Uzmanı olarak görev yapan Yinal Yağan 2000 yılında Tunus Büyükelçiliği'ne Ticaret Müşaviri olarak atandı. Daha sonra Başbakanlıkta göre alan Yağan Başbakanlık Dış Ticret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürlüğü'ne Daire Başkanı olarak atandı.

Bundan sonraki süreçlerde bazı pozisyonlar için vekaleten yürüten Yinal Yağan yeniden Tunus Büyükelçiliği'ne Ticaret Müşaviri olarak atandı. 2016 yılına kadar yürüttüğü bu görevin ardından Ekonomi Bakanlığı'nda Dış Ticaret Uzmanı olarak görev alan Yinal Yağan 2017 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Daha sonra TÜİK'e başkan yardımcısı olarak ataması yapıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.