Hüseyin ÖZKAN

Hüseyin ÖZKAN

Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocukların Eğitiminde Farkındalık Zirvesi

uycep.jpgÜstün Zekâlı ve Yetenekli Çocukların Eğitiminde Farkındalık Zirvesi

23-24 Mayıs 2015 tarihinde Antalya'da üstün zekâlı ve yetenekli çocukların velilerine, eğitimcilerine ve alana ilgi duyan herkese yönelik olarak "Üstün Zekâlı ve Yetenekli Çocukların Eğitiminde Farkındalık Zirvesi" gerçekleştirilecektir.

Ülkemizde son yıllarda çok sayıda benzer organizasyon gerçekleştirilmektedir. Antalya'da bir araya gelen akademisyen ekibin Türkiye'nin üstün zekâlı ve yetenekliler eğitimi alanında önemli sorunlara değinecek olması çalışmanın önemini artırmaktadır.

Zirvede üstün zekâlı çocuklara tanınan yasal dayanaklardan, onların tıbbi gelişimlerine kadar çok sayıda ve şimdiye kadar işlenmemiş konuya değinileceği ifade edilmektedir.

Zirveye; Prof Dr Ümit Davaslıgil, Prof Dr Mustafa Baloğlu, Prof Dr Ramazan Abacı, Prof Dr Fehmi Döner, Doç Dr İsa Döner, Yrd Doç Dr Ayşin Kaplan Sayı, Yrd Doç Dr Sevinç Tunalı, Uzm. Gamze İnci gibi önemli isimler çalışmaya sunumları ile katkı sağlayacaklardır.

23-24 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan bu önemli organizasyondan; başta üstün zekâlı ve yetenekli çocukların eğitmenleri, aileleri, üniversite öğrencileri, alana ilgi duyan herkesin herhangi bir katılım bedeli ödemeden faydalanabileceği ifade edilmektedir.

Zirvenin şimdiden başarılı olmasını ve eğitim alanına yeni bir ivme kazandırmasını diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.