1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EĞİTİM HABER

  4. Üstün Zekâlıların Eğitiminde İyi Uygulamalar Zirvesi Ankara’da Yapılacak
Üstün Zekâlıların Eğitiminde İyi Uygulamalar Zirvesi Ankara’da Yapılacak

Üstün Zekâlıların Eğitiminde İyi Uygulamalar Zirvesi Ankara’da Yapılacak

Üstün Zekalı ve Üstün Yeteneklilerin Eğitimi konusunda yaptığı çalışmalarla eğitim kamuoyunun yakından tanıdığı TÜZYEKSAV, 2019 Yılı Bilim Kurulu toplantısını Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Erdal KİZİROĞLU ve Bilim Kurulu üyelerinin katılımıyla Ankara’da..

A+A-

Üstün Zekalı ve Üstün Yeteneklilerin Eğitimi konusunda yaptığı çalışmalarla eğitim kamuoyunun yakından tanıdığı TÜZYEKSAV (Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim Kültür Sağlık Vakfı)  2019 Yılı Bilim Kurulu toplantısını Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Erdal KİZİROĞLU ve Bilim Kurulu üyelerinin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirdi.

Toplantıda Vakfın ve TÜZYEKSAV Liderler Okullarının yaptığı çalışmalar ayrıntılarıyla masaya yatırıldı. Vakıf Başkanı Erdal KİZİROĞLU Dünyada ve Türkiye’de Eğitim alanında son günlerde yaşanan gelişmeler öne çıkan fikirler, araştırmalar ve gelecekte yaşanması beklenen durumları ele aldığı konuşmasında Vakıf olarak eğitimde fark yaratan çalışmalar yaptıklarına vurgu yaptı.

Bilim Kurulu üyeleri tarafından ülkemizde eğitim sisteminin mevcut durumu ve öne çıkan tema ve kavramlar özelinde değerlendirmeler yapıldı. STEM Eğitimi, kavram öğrenme, edebiyat ve sanatın öne çıkarılması, öğrencilerin duygularının anlaşılmasının önemi, aile ve öğretmen eğitimi, eğitimde yaşanan dönüşüm süreci görüş belirtilen konu başlıkları arasında yer aldı.

Toplantıda ayrıca Vakfın 2019 ve 2020 yıllarında yapacağı çalışmalara ilişkin önemli kararlar alındı.

Alınan kararlar arasında; okullarda STEM Eğitimi alanında yapılan çalışmalarda Sanat ve Özellikle Edebiyat eğitimine verilen ağırlığın artırılması, Vakıf tarafından bilimsel çalışmalara verilen desteğin artırılması, eğitim sürecinde öğrencilerin mutluluğunu artırmak için tüm paydaşlar tarafından öğrencilerin duygularını anlamaya yönelik çalışmalara özel önem verilmesi ve 2020 yılı Mayıs ayı içerisinde Üstün Yeteneklilerin Eğitiminde İyi Uygulamalar Başlıklı bir Zirve gerçekleştirilmesi kararları öne çıktı.

Üstün Yeteneklilerin Eğitiminde İyi Uygulamalar Zirvesine alanda çalışan bilim insanları, araştırmacılar, dernekler, vakıflar ve BİLSEM Öğretmenleri ve Yöneticiler davet edilecek. Çocukların katılacağı oturum ve atölyelerle desteklenecek zirvenin yoğun bir katılımla 2020 Yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

ustun-zekâlilarin-egitiminde-iyi-uygulamalar-zirvesi-ankara’da-yapilacak.jpgustun-zekâlilarin-egitiminde-iyi-uygulamalar-zirvesi-ankara’da-yapilacak-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.