1. HABERLER

  2. Yetkisi olmayan amir nakil işlemine imza atabilir mi?
Yetkisi olmayan amir nakil işlemine imza atabilir mi?

Yetkisi olmayan amir nakil işlemine imza atabilir mi?

Yetki devrine dayanarak nakil işlemine imza atanan bölge müdürünün işlemine yargıdan iptal kararı çıktı

A+A-

Yetki devrine dayanarak nakil işlemine imza atanan bölge müdürünün işlemine yargıdan iptal kararı çıktı

 

DSİ'nin Teşkilat Kanununun 6. maddesine göre, memurlar bölge müdürünün teklifi ve genel müdürün onayı ile nakil olabilmektedir.

Teşkilat kanununda, bu yetkinin devredilebileceğine dair bir hüküm bulunmamaktadır.

Ancak, DSİ çıkardığı bir genelgeyle bu konudaki yetkisini bölge müdürlerine devretmiştir. Bölge müdürlüğü de bu yetkisine dayanarak, 1. Bölgede Barajlar ve HES Şube müdürlüğündeki bir mühendisi 11. Bölgeye naklen atamıştır.

Açılan davada, idare mahkemesi, bölge müdürünün böyle bir nakil işlemini yapma yetkisine haiz olmadığına karar vererek işlemin iptaline karar vermiştir.

İŞTE MAHKEME KARARI

 

 
Memurlar.Net - Özel

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.