"Yolumuz Yok, Suyumuz Yok!" Diyen Öğretmene MEB'den Jet Soruşturma!

"Yolumuz Yok, Suyumuz Yok!" Diyen Öğretmene MEB'den Jet Soruşturma!

Kocaeli Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e, katıldığı bir canlı yayın sırasında, Çınarlı Mahallesi’ne ne zaman yol yaptırılacağını ve ne zaman su getirileceğini soran öğretmen Nurullah Şen’e soruşturma açıldı.

Astakos Haber’in haberine göre, Kocaeli Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yerel bir televizyon kanalına konuşmacı olarak katıldı. Katıldığı yayın sırasında sosyal medya üzerinden kendisine iletilen soruları cevapladı. Körfez Orhangazi Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Nurullah Şen, sosyal medya hesabı üzerinden Aygün’e yıllardır yolu ve suyu olmayan Çınarlı Karabey Mahallesine yolun ne zaman yapılacağını ve suyun ne zaman getirileceğini sordu. Zeki Aygün’e bu soruyu sormasının ardından öğretmen Nurullah Şen hakkında soruşturma başlatıldı.

“YOLUNUN YAPILMASI VE SUYUNUN GETİRİLMESİ İÇİN MÜCADELE İÇİNDEYİZ”

Hakkında soruşturma açılan öğretmen Nurullah Şen şunları belirtti:

“Çınarlı Karabey Mahallesi’nin yıllardır yolu ve suyu yok. Bu aslında Türkiye’nin bir ayıbıdır. Uzun zamandır burasın yolunun yapılması ve suyunun getirilmesi için mücadele içindeyiz. Seçim öncesi Başkan Zeki Aygün mahallemize gelerek vatandaşlarla konuştu, bazı sözler verdi. Ama bu söz tutulmadı. Ben de onu bir televizyon programında görmüşken sosyal medya hesabından, soru sordum. Sorduğum soruyu moderatör görsün diye kopyala yapıştır şeklinde çok kez sordum. Benim hiçbir siyasi amacım yoktu. Amacım sadece en doğal, en temel insan hakkı olan yol ve suyun getirilmesini istemekti. Ama gelinen noktada şaşkınlık içindeyim. Başkana soru sordum diye soruşturma geçiriyorum. Geçtiğimiz salı günü gelen milli eğitim müfettişlerine bu konuda açıklama yaptım. Yaptığım şeyden asla pişman değilim. Ama korkuyor muyum, korkuyorum, çekiniyor muyum evet çekiniyorum ama Allah’ıma güveniyorum”

TALİP GEYLAN: BAKALIM DAHA NELER GÖRECEĞİZ?

Olaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Tali Geylan sert tepki gösterdi.

İşte o açıklamalar: 

Derince Belediye Başkanı Sayın Zeki Aygün yerel televizyonda canlı yayına katılır.

Nurullah Şen isimli öğretmenimiz Belediye Başkanına iletilmek üzere “Lütfen başkanımıza sorar mısınız Karabey’de ne yol var, ne suyumuz var. Ne zaman yapılacak? Lütfen suyumuz yok, en temel ihtiyaç.” şeklinde bir soru sorar.

Ne hakaret var, ne alay var, ne de küçük düşürücü bir ifade var..

Ancak anlaşılmaz bir tavırla Sayın Belediye Başkanı devam eden günde Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulunur.

Sayın Belediye Başkanının, böylesi masumane ve doğal bir soruya tahammülsüzlüğünü anlayamamış olmamız bir yana, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün böylesi bir saçmalık üzerine soruşturma açmış olmasını ise nereye koyacağımızı bilemedik.

Tamam; bürokratların, siyasilerin talep ve telkinlerine “eyvallah” etmelerine artık alışkınız ama bu kadar da olmaz ki!

Eminim, bu soruşturmayı yürüten müfettişlerimiz, meslektaşımızın ifadesini alırken utançtan ne yapacaklarını şaşırmışlardır.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne soruyorum: Eğitimciler olarak, biz dahi bu tür saçmalıklarla öğretmenlerimizi huzursuz edersek, “Toplumda öğretmenlik mesleğinin saygınlığı rencide ediliyor” diye kime ne söyleyeceğiz?

12-173.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum