Yusuf Kaplan: İnfial oluşturacak hâdiseler patlatılacak!

Yusuf Kaplan: İnfial oluşturacak hâdiseler patlatılacak!

Yusuf Kaplan, Yeni Şafak gazetesindeki bugünkü köşe yazısında Türkiye’de, "İnfial oluşturacak hâdiseler patlatılacak!" değerlendirmesinde bulundu

Yusuf Kaplan, Yeni Şafak gazetesindeki bugünkü köşe yazısında Türkiye’de, "İnfial oluşturacak hâdiseler patlatılacak!" değerlendirmesinde bulundu

Yusuf Kaplan'dan çarpıcı yazı: "İnfial oluşturacak hâdiseler patlatılacak!" Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, Türkiye’de “İslami kesimi rahatsız edecek bir dizi hadisenin” gündeme geleceğini, bunun amacının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “devirmek” olacağını öne sürdü.

Kaplan, bugünkü köşe yazısında “Son bir kaç yıldır, İslâmî omurga, bu kez İslâmî kesimlerin yanlışlıklarından büyük darbe yiyor” iddiasında bulundu ve şunları yazdı:

Burada bir muhasebe yapılması gerekiyor -eziklik psikolojileri geliştirmeden!

Müslüman, kendini sigaya çekmesini, yapıp ettiklerini gözden geçirmesini bilen insandır.

Reaksiyon, aks / eksen olamamak ve aksiyon üretememek demek: Hem teorik hem de pratik olarak bir şey söyleyememek, dolayısıyla aksiyonu üretenlerin belirledikleri alanda ve belirledikleri kurallara göre top çevirmek demek. Dolayısıyla aks olan, aksiyonu üretenler tarafından “top gibi oynanmak”, kullanılmak demek.

20 yıl öncesinde laikler ile İslami kesimlerin birbirine düşürülmek istediğini söyleyen Kaplan, şöyle yazdı:

Toplumda İslâmî kesimlerde infial oluşturacak hâdiseler patlatılacak, bu hâdiselerin büyütülmesinde “gaza gelmeye müsait” bazı tipler, oluşumlar kullanılacak ve Erdoğan’ı deviremeyenler, Erdoğan’ın doğal tabanı ile arasına duvarlar örerek Erdoğan’ı devirmeye çalışacaklar!

Çok tehlikeli bu! Bu günleri mumla aramak zorunda kalabiliriz.

Kaplan, şu önerisine de yazısında yer verdi:

Elbette ki, rahatsız olduğumuz gelişmeler var. Bunları usturuplu bir dille, toplumun kalbini fethedecek bir dille dile getirebiliriz.

Ayrıca reaksiyonla bir yere varılmaz. Aks / eksen olmamız, teorik ve pratik aksiyonu bizim üretmemiz şart!

O yüzden, şikâyet etme, bir hikâye inşa et... Bir ışık yak! Şimşekler çaksın insanların yüreğinde... diyorum ve ülkemizin yüzyılını “kurtaracak” bir hikâye inşa etmeye çalışıyorum bir avuç kardeşimle beraber hasbelkader..."

Yazının tamamı için Tıklayınız

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.