1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Zorunlu Hizmeti Ertelenen Öğretmenlere Ek Süre Verilmelidir
Zorunlu Hizmeti Ertelenen Öğretmenlere Ek Süre Verilmelidir

Zorunlu Hizmeti Ertelenen Öğretmenlere Ek Süre Verilmelidir

Bilindiği üzere; her yıl mayıs ayı içerisinde zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden, eşinin çalıştığı kuruma ait işyeri belgesi, eşin çalıştığına ve sosyal güvenlik priminin yattığına dair belgeler istenmektedir.

A+A-

Zorunlu Hizmet Yükümlüsü Öğretmenler

 

Her yıl mayıs ayı içerisinde verilen, zorunlu hizmetini erteleyen öğretmenlerin belgelerini, 6 gün içinde tamamlanması istendi. Anadolu Eğitim Sendikası olarak, Milli Eğitim Bakanlığına bunun çok kısa bir süre olduğunu belirterek, 1 hafta daha ek süre verilmesini talep ettik.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

 

 

 

 

Sayı:    585-17/4623                                                                                        Tarih:19/04/2017

Konu: Zorunlu Hizmeti Ertelenen Öğretmenlere

             Ek Süre Verilmelidir

           

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne

Acil ve Sürelidir

 

 

  İlgi: a) 17/05/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

         

 

Bilindiği üzere; her yıl mayıs ayı içerisinde zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden, eşinin çalıştığı kuruma ait işyeri belgesi, eşin çalıştığına ve sosyal güvenlik priminin yattığına dair belgeler istenmektedir. Sendikamıza ulaşan taleplerden anlaşıldığı üzere, bu yıl acil bir şekilde ve 6 gün içinde tamamlanması istenilen belgelerin tamamlanmasında sıkıntılar oluşmuştur. 12 Nisan tarihi itibariye İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine resmi yazıyı göndermesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin okula bildirme sürecinde hafta sonu ve referandum tatilinin olması zamanı kısıtlamıştır.

 

Belgelerin verilme zamanını her yıl mayıs ayının başına göre planlayan öğretmenlere dolayısıyla Milli Eğitim Müdürlüklerinin http://iksb.meb.gov.tr adresi üzerinden hizmet analiz modülüne girecekleri evrakların girilme zamanına, 1 hafta daha süre eklenmesi yerinde bir karar olacaktır. Konu üzerinde hassasiyet gösterilmesi hususunda;

 

Gereğini arz ederiz.


zorunlu-hizmeti-ertelenen.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.