3600 Ek Gösterge İçin İmza Kampanyası

3600 Ek Gösterge İçin İmza Kampanyası

Eğitim İş Aydın Şubesi Başkanı Şaban Özdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderilmek üzere eğitim çalışmalarının ek göstergesinin yükseltilmesi için imza kampanyası başlattıklarını söyledi.

Eğitim İş Aydın Şubesi Başkanı Şaban Özdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderilmek üzere eğitim çalışmalarının ek göstergesinin yükseltilmesi için imza kampanyası başlattıklarını söyledi.

Eğitim İş Aydın Şubesi Başkanı Şaban Özdemir, eğitim-öğretim sürecinin doğru yönetilmesi ve sürdürülmesinin sosyal ve ekonomik yaşamın gelişmesine büyük bir katkı sağlayacağını söyledi. Bu sürecin öznesi olan eğitim çalışanlarının, öğrenci başarısında büyük bir paya sahip olduğunu belirten Özdemir, "Başarılı bir eğitim sisteminin yolu demokratik ve bilimsel bir programla birlikte, motivasyonu yüksek, mesleğinden elde ettiği gelirin yeterli olduğunu düşünen eğitim çalışanlarının varlığından geçmektedir. Ancak ülkemizde eğitim alanında çalışanların, OECD ülkelerindeki eğitim çalışanlarına göre oldukça fazla çalışmalarına rağmen onların dörtte biri oranında ücret aldıkları bilinmektedir. Eğitim çalışanlarımızın büyük çoğunluğu mesleğinden elde ettiği gelirin yetersiz olduğunu, buna bağlı olarak toplumdaki saygınlığının ve mesleki verimliliğinin azaldığını düşünmektedir. Tüm bu veriler değerlendirildiğinde; eğitim alanında yaşanan sorunların önemli nedenlerinden birisinin öğretmenlerin ekonomik durumlarındaki yetersizlik olduğu görülmektedir" dedi.

Eğitim çalışanlarının ekonomik durumlarındaki yetersizliğin kısmen de olsa ortadan kaldırılması için devlet memurlarının hizmet sınıfları, görev türleri ve aylık aldıkları dereceler itibariyle belirlenmiş olan ek gösterge rakamlarının yeniden düzenlenmesine gereksinim olduğunu savunan Özdemir, bu durumun etkisini özellikle emekli aylığı ve emekli ikramiyesinde gösterdiğini ifade etti.

Özdemir, "Eğitim-İş olarak, Ek Gösterge Cetvelinin 'Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı' bölümünün gözden geçirilerek yeniden düzenlenmesi ve eğitim çalışanlarının ek göstergesinin yükseltilmesi talebiyle TBMM Başkanlığı'na gönderilmek üzere imza kampanyası başlattık. Kampanyamız 30 Aralık'a kadar devam edecek" diye konuştu

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum