1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. Ali Yalçın'dan enflasyon verileri sonrası memur zammı açıklaması
Ali Yalçın'dan enflasyon verileri sonrası memur zammı açıklaması

Ali Yalçın'dan enflasyon verileri sonrası memur zammı açıklaması

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, açıklanan enflasyon verileri sonrasında memurlara yapılacak zamla ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, açıklanan enflasyon verileri sonrasında memurlara yapılacak zamla ilgili açıklama yaptı.

Kasım ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte memurların 5 aylık zam miktarı da belli oldu. Konuya ilişkin Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulunurken, "Kamu görevlisine yapılacak iyileştirme, devletimize külfet değil kuvvet olacaktır." dedi.

İşte Ali Yalçın'ın açıklamaları:

1-TÜİK tarafından açıklanan %2,88 Kasım ayı enflasyon verisine göre; Temmuz-Kasım enflasyonu %14,05, yıllık enflasyon %84,39 olarak gerçekleşti. Kasım itibariyle enf. farkı ise %6,59 oldu.

2-Fiyatların genel seviyesindeki artış,çalışma ve sosyal hayata yönelik olumlu düzenlemeleri gölgelememeli, yatırım-istihdam-üretim-ihracat ve büyüme alanında atılan adımlara eşgüdümlü olarak fiyat istikrarı için yapılan çalışmalarla enflasyon rakamları tek haneye indirilmelidir.

3- Yüksek enflasyon, tehdit olarak en çok sabit gelirlilerin düşmanıdır. Yükün büyük çoğunluğunu sırtlanan sabit gelirlilerin “enflasyon korkusundan” uzaklaştırılması durumunda çalışma hayatında yapılan iyileştirilmelere bir yenisi daha eklenmiş olacaktır.

4-Nitekim, 6. D.T.S.hüküm altına aldığımız kazanımlar neticesinde çalışma hayatında çok önemli adımlar atılmış ve kamu gör. açısından büyük memnuniyet uyandırmıştır. Bunların başında "sözleşmeliye kadro" ve bazı eksiklikleri olmasına rağmen "ek gösterge" çalışması gelmektedir

5-424 binden fazla Sözleşmelinin kadroya geçirilecek olması ve 5.3 mil. kamu gör. kapsayan Ek Gös. düzenlemesi ile önemli adımlar atılmıştır. Sorunları gören ve çözüm üreten devletimiz, "kayıpları telafi edecek ilave iyileştirme" ile enf. sorununa da çözüm üreteceğine inanıyoruz.

6-2022 yılında atılan olumlu adımlara bir yenisi daha eklenerek; Türkiye Yüzyılı’nı taçlandıracak, Türkiye’yi şahlandıracak, sabit gelirlileri rahatlatacak “ilave iyileştirme” yapılmalı. Kira,gıda vb. artışlar karşısında bordroluların alım gücü yükseltilmelidir.

7- Türkiye’nin yıllardır özlemini kurduğu 2023 Hedefinde, devletin hizmet sunumunda asli özne olan kamu görevlilerimizin unutulmayacağına inanıyor; kamu görevlilerimize yapılacak ilave iyileştirmenin devletimize “külfet” değil, kuvvet oluşturacağının bilinmesini istiyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.