1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Anadolu Lisesi Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?
Anadolu Lisesi Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Anadolu Lisesi Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Anadolu Liseleri'ne öğretmen eçme sınavına girip başarlı olan öğretmenlerin atamaları ne zaman olacak?

A+A-

'Ben 10 Mart 2012 tarihinde Anadolu Liseleri'ne Öğretmen Seçme Sınavı'na girip başarılı oldum. O tarihten bugüne kadar da Anadolu Lisesi'ne yer değiştirme bekleyen yaklaşık 36.000 öğretmenden biriyim. İl içi, il dışı, özür durumu, alan değişikliği gibi atamalar/yer değiştirmeler yapıldı ancak eğitim-öğretim sürecinin başladığı bugünlerde bizler hala yer değiştiremedik. Bilindiği üzere Anadolu Liseleri'nde sınavsız atanan öğretmenler çalışmaktadır. Sınavla öğrenci kabul eden bu kurumlarda mahkeme kararı olduğu halde neden hala sınavsız öğretmenler çalışmakta ve bizim gibi sınava girip kazanan öğretmenlerin atamaları halen yapılmamaktadır? Anadolu Liseleri'ne öğretmen atamaları ne zaman yapılacaktır? Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda bir planı var mıdır? Varsa bizlerle neden paylaşmamaktadır? Anadolu ve Fen Liselerine yapılan sınavsız atamalar iptal edilerek İL İÇİ ve İL DIŞI atamalar bir an önce yapılmalıdır.'

www.egitimajansi.com

Anadolu Liselerine Öğretmen Atama Takvimi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ekim ve Kasım aylarında, eğitim kurumlarının norm güncelleme çalışmalarının yapılacağını bildirerek, ``Bu işlemler tamamlandıktan sonra Anadolu türü liselerde alan bazında oluşacak öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla 10 Mart`ta yapılan fen liseleri, güzel sanatlar ve spor liseleri ile her türdeki Anadolu liseleri öğretmenlerini seçme sınavında başarılı olan öğretmenlerimizden Kasım ayı içinde atamalar yapılacaktır`` dedi.

Dinçer, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin soru önergesine verdiği yazılı yanıtta, genel liselerin, Anadolu liselerine dönüştürülmesi nedeniyle genel lise kısmı ve Anadolu kısmı bulunan birleşik eğitim kurumlarında; daha önce mevzuatına uygun şekilde sınavla atanan öğretmenlerin yanında sınavsız atanan öğretmenlerin de bulunduğunu anımsattı.
Dinçer, bu kurumlarda Anadolu lisesi statüsünde bulunan öğretmenlerin Anadolu lisesindeki derslere, bu statüde olmayan öğretmenlerin ise genel lise kısmındaki derslere girdiğini ifade etti.
Ekim ve Kasım aylarında, eğitim kurumlarının norm güncelleme çalışmalarının yapılacağını belirten Dinçer, şunları kaydetti:
''Bu işlemler tamamlandıktan sonra Anadolu türü liselerde alan bazında oluşacak öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla 10 Mart 2012 tarihinde yapılan fen liseleri, güzel sanatlar ve spor liseleri ile her türdeki Anadolu liseleri öğretmenlerini seçme sınavında başarılı olan öğretmenlerimizden Kasım ayı içinde atamalar yapılacaktır.'' memurlar.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.