AÖF ders-ekle sil işlemi! Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme 2016 - AÖF bahar dönemi kayıtları!

AÖF ders-ekle sil işlemi! Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme 2016 - AÖF bahar dönemi kayıtları!

AÖF ders ekle sil işlemlerini ve kayıt yenileme ekranını haberimizden görebilirsiniz. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF) kayıt yenileme bugün başladı. Peki Aöf ders ekle sil işlemi nasıl yapılır? Öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri de bu

AÖF ders ekle sil nasıl yapılır? 2016 AÖF kayıt yenileme başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencilerinin merakla beklediği kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat-4 Mart tarihleri arasında devam edecek. Peki AÖF ders ekleme ve silme nasıl yapılır? İşte AÖF kayıt yenileme hakkındaki tüm detaylı açıklamalar ve ayrıntılı bilgiler.

2016 AÖF kayıt yenileme ekranı için tıklayınız

AÖF ders ekle/sil işlemleri için tıklayınız

Kayıt yenileme, Ders Ekle-Sil işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir. Kayıt yenileme işlemleri;

Kayıt Yenileme İşlemleri, 22 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayıp 04 Mart 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Mazeretli Kayıt Yenileme İşlemleri

Mazeretli olanlar 04 Mart 2016 tarihinde kayıtlarını yenileteceklerdir.

Ders Ekle-Sil İşlemleri http://aof.anadolu.edu.tr adresinden yapılabilecek.

 

 

 

 2016 AÖF BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME HAKKINDAKİ AÇIKLAMALAR

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Ekle-Sil Otomasyonundan yapılacak olup öğrencilerin sorun yaşamamaları için ödeme yapmadan önce dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.
 

 

 

 22 Şubat – 04 Mart 2016 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 03, 04 Mart 2016 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartı ile(öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Öğrenciler, mazeretli kayıtların son günü olan 04 Mart 2016 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30'a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapabilirler. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2015-2016 öğretim yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

04 Mart 2016 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Öğrenci Girişi bağlantısından veya http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içerisinde mutlaka kontrol etmelidirler.

Şifresi olmayan öğrenciler yeni şifrelerini; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri" bölümündeki “Şifre Hatırlatma" bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini Fakültemizdeki kayıtlı cep telefonu numaraları ile arayarak veya en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirler.

Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde veya sonrasında alabilirler.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim veya http://aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Ekle-Sil Otomasyonu bağlantısından ulaşılabilir.AÖF kayıt yenileme işlemlerini haberimizden görebilirsiniz. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrenci girişi yaprak 2016 Bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerinizi yapabilirsiniz. AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? sorusunun yanıtını buradan öğrenebilirsiniz. İşte ayrıntılı bilgiler.

Anadolu Üniversitesinde gerginlik

Anadolu Üniversitesinde öğrenciler ve güvenlik görevlileri arasında ''afiş asma'' nedeniyle yaşanan arbedeye polis müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, Yunus Emre Yerleşkesi'ndeki Edebiyat Fakültesi kantininde toplanan öğrenciler, kurdukları standa siyasi içerikli afiş astı.

Afişin kaldırılmasını isteyen güvenlik görevlileri ile öğrenciler arasında arbede yaşandı. Bunun üzerine üniversitede hazır bekleyen çevik kuvvet ekipleri müdahale ederek öğrencileri kantin dışına çıkardı.

Bina dışında da gerginlik devam edince biber gazıyla müdahale eden polis, öğrencileri dağıttı.

Olayla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

AÖF Kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri hakkındaki detaylı bilgileri haberimizden görebilirsiniz. Aof ders ekle sil işlemi nasıl yapılır? Binlerce öğrenci bugünden itibaren, harç ödeme, ders ekle sil ve kayıt yenileme işlemlerini yapacaklar. Kayıt yenilemenin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıda verdiğimiz bilgilere bakabilirsiniz. İşte detaylı anlatım.

Kaydınızı yapmanız için ilk olarak gerekli olan harcı yatırmanız gerekmektedir. Harcı yatırdıktan sonra ise ders seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Gerekli olan harç bedelinizi, internet üzerinden, ATM'lerden ve şubelerden yatırabilirsiniz. Şubeler üzerinden para yatırmak isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde paralarını yatırmaları gerekmektedir. ATM ve internet üzerinden harç yatırmak isteyen kişiler ise, diledikleri zaman 7/24 işlemlerini yapabilirler.

Harç bedelini yatırmış olan öğrenciler, ders kaydını yapabilmeleri için üniversitenin siteleri üzerinden online girişlerini yapmaları gerekmektedir. Anadolu Üniversite'si internet sitesi üzerinden de bu işleminizi yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapabilmeniz için ise bazı bilgilerinizi siteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra T.C kimlik numaranızı ya da e-posta adresinizi ilgili yere girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında belirlemiş olduğunuz şifrenizi giriniz.

AÖF Kayıt Yenileme Ödeme Bilgileri, Ders Ekle/Sil ekranında ya da bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alıyor olacak. Ders Ekle/Sil işlemi yapan öğrenciler Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ve 2015/2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ödemelerini 22 Şubat 2016-4 Mart 2016 tarihleri arasında yapacaklar. Ödemeler, Vakıfbank şubelerinden ya da ATM' lerinden, Kredi Kartı/Banka Kartı ile öğrenci sayfasından ya da 444 0 724 telefon bankacılığı ya da' da internet, telefon bankacılığı ya da ATM' lerden saat 23:30' a kadar ya da şubelerden mesai saati bitimine kadar yapılabilir. Fakat, kayıt yenileme işlemlerinin son günü provizyon işlemleri sebebiyle kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılamayacak. Öğrenciler, ödeme işlemi bittikten sonra aldıkları belgenin, 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olduğunu muhakkak kontrol etmeliler. Sadee geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen, 2015/2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Bedelini ödemeyen öğrencilerin, 2015/2016 öğretim yılı Bahar Döneminde kayıtları yenilenmez.

KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartı ile(öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler.

AÖF ders ekle sil işlemlerini ve kayıt yenileme ekranını haberimizden görebilirsiniz. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF) kayıt yenileme bugün başladı. Peki Aöf ders ekle sil işlemi nasıl yapılır? Öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri de bu yıl kayıt yenileme ücretlerinin ne kadar olduğuydu. Anadolu Üniversitesi'nin belirlediği tarihe göre 4 Mart'ta kayıt yenileme işlemleri son bulacak. İşte AÖF kayıt yenileme ve ders ekle sil bilgileri.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.