1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB HABER

  4. Ataması Yapılmayan Öğretmenlerden Talip Geylan'a Ziyaret!
Ataması Yapılmayan Öğretmenlerden Talip Geylan'a Ziyaret!

Ataması Yapılmayan Öğretmenlerden Talip Geylan'a Ziyaret!

Ataması yapılmayan öğretmenler Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret etti; Ankara’da planladıkları büyük eylem için sendikamızdan destek istedi.

A+A-

Ataması yapılmayan öğretmenler Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret etti; Ankara’da planladıkları büyük eylem için sendikamızdan destek istedi.

Yıllardır ataması yapılmayan öğretmenlere her platformda destek verdiklerini belirten Genel Başkan Talip Geylan, “Ataması yapılmayan öğretmenlerin tüm gücümüzle yanındayız.  2021 yılı için talebimiz en az ücretli öğretmen sayısı kadar atama yapılması ve genç meslektaşlarımızın okullar ile buluşturulmasının sağlanmasıdır. ” dedi.

Genel Başkan Geylan şunları kaydetti: “2021 yılı için belirlenen 20 bin atama sayısı çok yetersiz. Bu sayı ihtiyacı ve beklentileri karşılamamaktadır. Düşünün ki, 20 bin atama sayısı bu yıl Haziran-Temmuz ayında emekli olan öğretmenlerin dahi boşluğunu doldurmuyor. 435 bin civarında öğretmenin KPSS’ye girdiği düşünüldüğünde 20 bin atama sayısı çok komiktir.

Genç meslektaşlarımızın aylardır yükselttiği haykırışları bir türlü muhatapların kulağına ulaşmıyor. Bir açıklama yapmak bu kadar mı zor? Artık yeter! Atama bekleyen öğretmenlerimiz olumlu ya da olumsuz bir cevap bekliyor.

Atama sayısının yetersizliği ve atama bekleyen öğretmenleri talepleri ‘18 yılda öğretmen sayımızı 660 bin artırdık’ diyerek geçiştirilemez! Unutulmasın ki; 2002’de Türkiye nüfusu 65 milyon iken şimdi 83 milyonu aştı.

Diğer taraftan valiliklerin beyanlarına göre, hali hazırda 109 bin 616 norm açığı var ve 69 bin 326 ücretli öğretmen çalıştırılıyor. Hal böyleyken yapılacak tek bir şey var: 2021’de en az ücretli öğretmen sayısı kadar öğretmen ataması yapılmalıdır.”

Öğretmen atamalarının sağlıklı bir planlama dahilinde öğretmen atamaları yapılmasının ve öğretmen açığının kapatılmasının şart olduğunu dile getiren Geylan, “2021 yılı için talebimiz, en az ücretli öğretmen sayısı kadar atama yapılması ve genç meslektaşlarımızın okullar ile buluşturulmasının sağlanmasıdır.  ” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.