Bir Sendika Hayal Ediyorum

İnsanların hayalleri vardır. Yaşına göre, işsine göre, zevkine göre yada sadece hayallerine göre, bazen de  bu dünyadan değilmiş gibi.Bir öğretmen, memur yada bir işçi ne fark eder.Bir çalışan olarak, bir sendika hayalim oldu hep.Bana soracaksınız bir sendika yok mu güzel ülkemde, Türkiye’mde diye.Var elbet ama benim hayalimde ki sendika değil ki,yada ben henüz tanışamadım ki.

Peki hayalimdeki sendika nedir?

            Hemen açıklayayım dostlar, sizinle de paylaşalım bu hususu. Sendikalar maalesef ki siyasi akımların gölgesinde yeşeren ve bu akımların, hareketlerin arka bahçesi olma durumuna sürüklenen örgütlü yapılara dönüşmeye zorlanmaktadır.Hatta bazen en başından bu akım üzerine inşa edilmiştir.Bunun kime ne zararı kime ne faydası var tartışılır ve sonuçsuz kalır, emiydim buna.Ama sanal olmayan, gerçek dünyanın taşlarını yerinden oynatacak inanca sahip gerçek emekçi, memur ve çalışanlar haklarını ve adalet duygularını tatmin edecekleri, sade ve sadece hak için, adalet için, menfaatten ve kişisel kariyerlerinden soyutlanmış olanlar bunu başarabilirler.Böyle liderlere ve hareketlere tüm görüş ve fikirdeki herkesin ihtiyacı vardır.Adaletle, hak sahibine verilmedikçe mağdurlar, küskünler, ezilenler,zulüm edenler, sömürülenler ve adalet inancını kaybeden çalışanlar olacaktır.Adalet söylemi tam olan ve belli grupların himayesinde ilerleyen lakin diyet ödemeye hazır,zorunlu sendikalar tüm üyelerinin sesini nasıl duyar,nasıl onları himaye edebilir ve hakkını aramakla dertlenebilir,yeltenebilir.

            Benim ki bir hayal ve inanıyorum ki yiğitlerin harman olduğu bu topraklar, entrikadan bihaber, kuyuları sadece suya, hayata ulaşmak için kazan, yaptığı işte Allah rızasını düşünen, Süleyman misali hesaplarını ahirete bırakmadan, elinde imzaladığı belgelerle bu dünyadan göçebilen, vatan evlatları yetiştirecek ve bu milletin hizmetine verecektir. Allah’ın himayesinde olduğuna inandığım bu yüce devlet ve bu yüce millet ne değerler yetiştirdi ve yetiştirecektir. Hayal edelim yeter. Kendini bu söylediklerimin içinde gören ve inanan tüm sivil toplum örgütlerini tebrik ediyorum her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız.

     Mahmut SELÇUK

[email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.