1. YAZARLAR

  2. Adil Gülmez

  3. Bu Millet Bu Zokayı Yutar mı?
Adil Gülmez

Adil Gülmez

Adil Gülmez
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Millet Bu Zokayı Yutar mı?

A+A-

Daha önce Türk Partisi Genel Başkanı olan adamın biri şimdi de Osmanlı Partisini kurmuş.
Daha önce de bazı konjonktürel oluşumlar peşinden koştuğu anlaşılan işsiz parti liderinin damardan giren bir mesajı da var. Henüz halka arz edeceği projelerini üretmeye zaman bulamayan eli boş adam şimdilik beyanat vermekle yetinmiş. Şu sözler ona ait:

 “Osmanlı Partisi ve mensupları, Müslüman Türk milletinin bağrından çıkmış olup, bu necip millete hizmet etmek için gece gündüz çalışacaktır. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Bu çıkmazdan kurtulmak için hiç bir plan ve program üretemeyen iktidar ve muhalefet, bu milletin vebalini ödeyemez. Partimizin ülkemiz ve tüm dünya Müslümanları için ürettiği projeleri çok yakında bu aziz milletle paylaşacağız. Bizi parçalara ayıranlar görecekler ki ecdadımızın ayak bastığı tüm toprakları, ‘Türk İslam Birliği’adı altında yeniden şaha kaldıracağız. Hiç kimse Müslüman topraklarında at oynatamayacaktır.”

parti milliyetçi ve muhafazakar seçmenin oylarına talipmiş.

dikkati çeken nokta ise türk partisi’nin logosunun ak parti logosuna benzetilerek seçimlere girilmesiydi. ancak anadolu insanı bu numarayı yutmadı.

işsiz adam şimdi de osmanlı partisi’ni kurmuş. gelin görün ki yine ak parti ve mhp oylarına aday görünümü veriyor işsiz adamın küçük partisi.

olayın daha da ilginç yanı ise google aramasında haberin ilk versiyonları beş saat öncesine dayanıyor. peki hangi gazeteler yayınlamış, orası daha ilginç: SÖZCÜ ve CUMHURİYET 

sizce ne yapılmaya çalışılıyor, belli değil mi?

Peki, bu millet yutar mı bu zokayı? 

elbette, yutmaz oğlum daha öğrenemediniz mi cahillikle suçladığınız anadolu insanında sizde olmayan feraset ve basiret denilen iki mükemmel yetinin var olduğunu?

***

 

Gazeteci Ahmet Hakan’ın kendi ifadesine göre beyni zonklamış. Zonklama sebebi ise Külliye ’den medyaya yansıyan zikir görüntülerinin beyninde oluşturduğu istifhamlar olduğu anlaşılıyor. Milletin renklerinden saydığı Alevilerin Külliye Camiinde Cem yapabilirler mi, diye merak ediyor Sayın Hakan. Sorunun hedefindeki Diyanet Reisi Mehmet Görmez Hoca’ya da ayrıca okkalı bir sorusu var. Topluca yapılan zikirlerin kitapta yeri var mıymış.

Camilerde zikir yapılabilir/yapılıyor da. Mesela Kahire’de Ezher Üniversitesi’nin karşısındaki Hz. Hüseyin Camiinde (Hz Hüseyin Camii, Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunmaktadır. Han Halili Çarşısı yanındaki cami 1154 yılında inşa edilmiştir. Hz Hüseyin’in Türbesi 1154 yılına kadar uzanan tarihi bir seyir içinde Cami kompleksinin en eski parçasıdır.) Cuma namazlarını müteakip aynı anda birden fazla tarikat zikir yapmaktır.

Sorular, bilgi eksikliğinden kaynaklanmıyor. Amaç mugalata yapmak. Aynı maksattan yola çıkarak misliyle cevap mahiyetinde biz de sorular yöneltelim.

Ahmet Hakan;

1-      Siz zikir deyince ne anlıyorsunuz?

2-      Bu güne kadar hiçbir Alevi’nin bir camide Cem ayini yapma talebi olmadığı halde şu an Alevilerin Külliye’ de Cem yapma isteği varmış gibi bir algıyı oluşturmaktan kastınız nedir? Bu tavrınız bir Sünni-Alevi rekabetine sebebiyet vermez mi?

3-      Siz Alevilerin sözcüsü ya da Alevi maslahatlarını koruma temsilcisi misiniz?

4-      Topu taca atmadan sorulara cevap verebilir misiniz?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum