Din Adına Rezalet Yaşamayalım

Neler oluyor?

İyi niyetle başlayan güzel faaliyetler bir müddet sonra neden alay konusu haline geliyor.

Nerede yanlışlık var?

Fikirler mi tutarsız?

Plan safhasında bir şeyler mi oluyor?

Birkaç gündür Kur’an ayetleri ile süslenmiş pasta yetmezmiş gibi şimdi de bir başka konu sosyal medyada alay konusu olmuş durumda.

Malum içinde bulunduğumuz hafta Kutlu Doğum etkinliklerinin bolca yaşandığı bir hafta. Üsküdar Belediyesi, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde asrı saadet hayatını canlandırmak istemiş. Bu münasebetlePeygamber Efendimizin (S.A.V.) yaşadığı olayları anlatmak ve vatandaşlara Mekke ile Medine’yi yaşatmak için ‘Asrı Saadet Köyü’ oluşturmuş.

Belediyeci arkadaşlar yaptıkları masrafa değecek ve beklentilerini karşılayabilecekleri neticelere ulaştılar mı bilemem ama sosyal medya ilginç bir konu daha yakalamanın tadını çıkarıyor. İstihzalı cümleler peş peşe geliyor. Dolayısıyla aklıma farklı şeyler geliyor.

Sosyal medyaya bakılırsa teyzeler Yasin kitapçıklarını alıp gelmişler Kâbe maketinin önünde huşu ile okuyorlarmış. Meczubun biri giymiş beyaz ihramlarını gelmiş tavaf etmeye kalkışmış. Ve buna benzer Hopterelli davranışları.

Olmuyor, ele güne rezil oluyoruz.

Seçimlere şunun şurasında ne kaldı? Herkes aklını başına toplasın. Kur’an-ı Kerim’li pasta olayı nev zuhur bir paralelci medyanın komplosuydu diyeceğiz ama Zile Müftülüğü o fotoğrafı bu güne kadar neden sitesinde tuttu?

Tek kelimeyle sorumsuzluk örneği.

Şova dönük, protokollü nümayişlerden şiddetle kaçınalım. Okullarda yaşanan rezaletlere milli eğitim müdürlükleri bir an önce el atmalı. Gerekirse bu programlar yasaklanmalı.

Herkes şunu bilsin ki Kutlu Doğum haftası münasebetiyle yapılan etkinliklere peygamberimiz Muhammed Mustafa’nın hiç mi ama hiç ihtiyacı yok.

Asıl, bizim onu doğru anlamaya ihtiyacımız var.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.