1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. Eğitim-Bir-Sen genel yetkide 9. yılı geride bıraktı
Eğitim-Bir-Sen genel yetkide 9. yılı geride bıraktı

Eğitim-Bir-Sen genel yetkide 9. yılı geride bıraktı

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, 2020 yılı yetkili sendika belirleme mutabakat tutanağının imzalanmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, 2020 yılı yetkili sendika belirleme mutabakat tutanağının imzalanmasıyla ilgili olarak, “Örgütlü olmanın hak ve adalet yolunda diri, güçlü olmak anlamına geldiğine inanarak çıktığımız yolda, eğitim çalışanlarının haklarının korunması ve geliştirilmesi mücadelesinde genel yetkide 9. Yılı geride bırakmış bulunmaktayız. Emeği ve katkısı olan herkese, bütün üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sendikaların üye sayılarının tespit edildiği tutanak metni imzalandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Latif Selvi, “Varlığı, amacı, idealleri ve mücadelesiyle eğitim davasını en önemli mesele kabul eden Eğitim-Bir-Sen olarak, mali ve sosyal haklar noktasında da büyük kazanımlar elde ederek eğitim çalışanlarımızın haklı desteğine ve teveccühüne mazhar olmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Zirvede olmamız, özgün ve özgür duruşumuzun, sahadaki azmimizin eğitim çalışanlarınca taçlandırılmasıdır

 

Hak ve özgürlük mücadelesini hakkıyla yaptıklarını, kamu görevlileri sendikacılığına yeni bir soluk getirdiklerini kaydeden Selvi, şöyle devam etti: “Hak arama mücadelesinde ve çalışanların sorunlarının çözümünde çaba, azim, kararlılık ve hassasiyet gösteriyoruz. Üye sayımız, zirvede olmamız, özgün ve özgür duruşumuzun, sahadaki azmimizin eğitim çalışanlarınca taçlandırılmasıdır. Nitekim sendikamızın birken bine, binlerden on binlere, yüz binlere ulaşma başarısının özünde saklı olan gerçek, herkes için güvence olmasıdır. Bizim bugünkü gücümüz haklılığın, güvenin, emin olmanın gücüdür.”

 

Büyüklüğün istikrarı en büyük hamledir

Hakkı ve hakikati savunmaktan asla geri durmadıklarını vurgulayan Selvi, “Dünü ve bugünü arasında uçurumlar bulunmayan, her dönem başka bir kıbleye yönelmeyen, tutarsızlık içinde boğulmayan tarzı ve tavrıyla Eğitim-Bir-Sen, istikamet üzere yoluna devam etmektedir. Her zorlu süreçte milletinin yanında yer alan, cesaret gösteren, fedakârlıkta bulunan ve tüm imkânlarını seferber eden bir sendikanın kemiyetinin keyfiyet değeri her zaman büyüktür. Büyüklüğün istikrarı ise en büyük hamledir” ifadelerini kullandı.

 

‘Yol bizim, azığımız bu topraklarda’ dedik, hep menzile baktık

“Hiçbir zaman mukallit olmadık, başkalarının kimliğine bürünmek gibi bir zilleti yaşamadık, hasımlarımızı hiçbir dönemde hısım edinmedik, kendimizi inkâr ederek sinsice bir şeylerin peşinde olmadık, ikircikli davranmadık, duruşumuzu hiç bozmadık” diyen Selvi, “İnandığımız değerlere göre sendikacılık yaptığımız için bize güvenenleri hayal kırıklığına uğratmadık.‘Yol bizim, azığımız bu topraklarda’ dedik, hep menzile baktık.Eğitim-Bir-Sen’e mensup olmak, milletimizin değerlerini kuşanma, medeniyetimizin özüne dönme, haklarımızı koruma ve geliştirme yolunda tüm kaynaklarını harekete geçiren büyük Türkiye ideali etrafında katılımcı bir seferberliğin gönüllüsü olmaktır. Sayısal olarak kendimizle yarıştığımız ortamlarda bile olgunluk sınırımızı aşmadan, vakur, mütevazı duruşumuzu bozmadan yolumuza devam edeceğiz. Dün olduğu gibi, bugün de yapay, zorlama ayrımlarla insanımızı dışlamadan, kimseyi incitmeden, ötekileştirmeden, medeniyet değerlerimizi önemseyen eğitim çalışanlarına her zaman kucak açarak ‘biz biriz, beraberiz’ diyeceğiz. Kaderimizi milletimizin, ülkemizin kaderiyle aynı hizada tutmaya; yılmadan, yorulmadan ülkemiz ve üyemiz için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Her mutabakatta attığımız imza bu duygunun, gönül ve ideal birlikteliğinin tescilidir” değerlendirmesinde bulundu.

 

Mazlum ve mağdurların sesi olma, kamunun ve kamuoyunun vicdanını temsil etme özelliğimizi kararlılıkla sürdüreceğiz

 

Eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını geliştirme, özgürlük alanlarını genişletme, Türkiye’nin özgür, bağımsız kimliğini güçlendirme, demokratik hüviyetine vesayet gölgesi düşürmek isteyenlere fırsat vermeme, mazlum ve mağdurların sesi olma, kamunun ve kamuoyunun vicdanını temsil etme özelliklerini kararlılıkla sürdüreceklerini dile getiren Selvi, sözlerini şöyle tamamladı: “Yıllarca eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda olup, bakanlıkların ve kurumların birleştirilmesinden sonra 15 Mayıs 2019 itibarıyla büro, bankacılık ve sigortacılık hizmetleri koluna aktarılan KYK çalışanı 5 binevaran üyemize şimdiye kadarki yol arkadaşlıkları ve verdikleri destek için bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyoruz. Büyümemize, güçlenmemize, yetkide istikrar sağlamamıza, büyük yürüyüşümüze, zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara çağrımıza el ve omuz veren; dünden bugüne sendikamızın genel başkan ve genel merkez yöneticileri başta olmak üzere, şube başkanlarımıza, yönetim kurullarına, temsilcilik yönetimlerine, işyeri temsilcilerimize, komisyonlarımıza ve bütün üyelerimize, gösterdikleri çaba ve gayretlerden dolayı şükranlarımızı ifade ediyoruz. 428 bin 598 üyemize selam olsun.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.