1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. Eğitim-Bir-Sen Kayseri, Tokat ve Çorum Şube Seçimleri Tamamlandı
Eğitim-Bir-Sen Kayseri, Tokat ve Çorum Şube Seçimleri Tamamlandı

Eğitim-Bir-Sen Kayseri, Tokat ve Çorum Şube Seçimleri Tamamlandı

Ramazan Çakırcı, Kayseri 1 No’lu, Tokat 2 No’lu ve Çorum 1 No’lu şubelerin olağan genel kurullarına katıldı.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, hak, emek ve özgürlük mücadelesini taviz vermeden sürdürdüklerini belirterek, “Emek, özlük hakları mücadelesinin yanı sıra eğitimin sorunlu alanlarına mercek tutuyor, önerilerimizle sorunların çözümüne katkıda bulunuyoruz” dedi.


Ramazan Çakırcı, Kayseri 1 No’lu, Tokat 2 No’lu ve Çorum 1 No’lu şubelerin olağan genel kurullarına katıldı. Genel kurulların bir yenilenme süreci olduğunun altını çizen Çakırcı, “Daha önce olduğu gibi, bu genel kurulların da heyecanımızın tazelenmesine, saflarımızın sıklaştırılmasına, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendirilmesine vesile olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. 

Sadece sesi değil, sözü de yükselten bir emek hareketiyiz

Milletin dertleriyle dertlenen, eğitim çalışanlarının haklarını iyileştirmek için çaba harcayan, yasakların kaldırılması için gayret gösteren bir sendika olduklarını kaydeden Çakırcı, şöyle konuştu: “Öncelikli hedefimiz, her zaman daha iyisini yapmak, mağduriyetleri gidermek, haksızlığa uğrayanların hakkını aramak oldu. Her zaman özgürlüğün mücadelesini verdik. Ülkemiz yakın tarihte birçok badire atlattı. Bu süreçte, sendika olarak ciddi anlamda inisiyatif aldık ve yüzümüzün akıyla bugünlere geldik. Çünkü biz sadece sesi değil, sözü de yükselten bir emek hareketiyiz. Biz, birbirimizin hukukuna riayet eden, bu toprakların değerleriyle yoğrulmuş bir sivil toplum hareketiyiz.” 

Yapmamız gereken çok iş var

Yaptıkları çalışmaları, verdikleri mücadeleyi hiçbir bir zaman yeterli görmediklerini vurgulayan Çakırcı, “Yeni kazanımlar elde etmek, nitelikli faaliyetlerimize yenilerini eklemek, sorunları çözmek, mazlum ve mağdurların sesi olma misyonumuz doğrultusunda çalışmalar yapmak, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları boşa çıkarmak için üyelerimizden aldığımız güçle gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı. 

Sorumluluğumuz büyüktür

Sendika olarak, son yıllarda yurt dışında farklı ülkelerin eğitim sendikalarıyla bir araya gelerek küresel dalgaya, zulümlere karşı yeni bir dalga oluşturma çabası içerisinde olduklarını dile getiren Çakırcı, “Her zaman iri ve diri olmalıyız. Bunun yanı sıra uluslararası arenada da öncülük etmek gibi bir mecburiyetimiz var. Bu açıdan sorumluluğumuz büyüktür” diye konuştu.Açılış ve protokol konuşmalarının ardından yapılan seçimlerde, Kayseri 1 No’lu Şube Başkanlığı’na Aydın Kalkan, Tokat 2 No’lu Şube Başkanlığı’na Mehmet Demirtaş yeniden seçilirken, Çorum 1 No’lu Şube’nin yeni başkanı Tekin Çınar oldu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.