Eğitim-Bir-Sen'den MEB'e Uyarı: Alandan Kopuk, Gerçeklerden Uzak, Hukuki Açıdan Tutarsız...

Eğitim-Bir-Sen'den MEB'e Uyarı: Alandan Kopuk, Gerçeklerden Uzak, Hukuki Açıdan Tutarsız...

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum: Meb’in alandan kopuk, gerçeklerden uzak, hukuki açıdan da tutarsız günübirlik kararları çözüm üretmiyor, öğretmeni dipsiz bir kuyuya atıyor.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, tüm uyarılara rağmen MEB'in ortaokullarda uzaktan eğitim sürecini notla değerlendirme ısrarını eleştirdi. 

İşte o açıklamalar:

Meb’in alandan kopuk, gerçeklerden uzak, hukuki açıdan da tutarsız günübirlik kararları çözüm üretmiyor, öğretmeni dipsiz bir kuyuya atıyor. Tutarsızlık eğer bir başarı ölçütü olsaydı, bakanlık kesinlikle Onur belgesi alırdı.

@tcmeb öğretim yılı başında uzaktan eğitime devam edilmesine, canlı derslere katılımın zorunlu olmadığına, öğrencilerin kazanımların tamamından sorumlu tutulacağına dair aldığı karardan sonra şimdi de öğrencilere ders etkinliklerine katılımlarına göre not verilmesi istemektedir.

Ders etkinliklerine erişim ve katılım imkânlarında var olan bölgesel, yöresel ve kişisel eşitsizlikler göz önüne alındığında, eşit olmayan şartlarda yapılacak her türlü ölçme-değerlendirme faaliyeti, objektif kıstaslara dayanmayan sonuçlar doğuracaktır.

Çocuklarımız uzaktan eğitim görüyor, öğretmenlerimiz uzaktan ama candan eğitim veriyor, fakat görünen o ki bakanlık eğitime de öğretmene de öğrenciye de çok uzaktan bakıyor.

11-130.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.