Erdoğan'a Gül ve Arınç çağrısı! Hainler listesini yak

Erdoğan'a Gül ve Arınç çağrısı! Hainler listesini yak

Star Gazetesi yazarlarından Ahmet Taşgetiren, Gül, Erdoğan ve Arınç arasında son dönemde yaşanan olayları köşesine taşıdı. Erdoğan'a tuzak uyarısında bulunan Taşgetiren bir de tavsiyede bulundu.

Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren bugünkü köşesinde son dönemde medyaya yansıyan Erdoğan, Gül ve Arınç arasındaki yaşanan olayları değerlendirdi.

Son günlerde birileri tarafından bir hainler listesinin oluşturulduğunu ve bu listenin uyarı amacıyla kendisine de mail yoluyla atıldığını anlatan Taşgetiren, bu ihanet listesinin Erdoğan'ı korumak niyetiyle yapıldığını ancak bunun Erdoğan'a bir tuzak olabileceğini söyledi.

YARIN BİR BAŞKASI GÜÇLÜ OLSA ONUN YANINDA YER ALIRLAR

''Şu sıralar “İhanet” Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’a karşı tanımlanıyorsa “Ağır suç” kapsamına girdiği için “Hain listesi” hazırlayanlar da onu savunma mevziine yerleşmeyi tercih ediyorlar'' diyen Taşgetiren bu ihanet listesini hazırlayanlar için şu uyarıda bulundu; ''Yarın bir başkası güçlü olsa, muhtemelen aynı kişiler onunla ilgili ihanet listesi oluşturmaya yönelecekler''.

ERDOĞAN'A ÇAĞRI! İHANET LİSTESİNİ YAK

Son dönemde Erdoğan, Gül ve Arınç arasında yaşananların birileri tarafından Erdoğan'ı yalnız bırakmak için düzenlemiş bir strateji olabileceğinin altını çizen Taşgetiren, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şu çağrıyı yaptı: ''Derim ki kadim dostlarını çağırsa sayın Cumhurbaşkanı, birlikte geçmişteki zor günler yadedilse ve sonunda “Hainler listesi”ni ateşe atıp yaksa... Eminim herkes yeniden doğmuş gibi olacak''.

İşte Taşgetiren'in yazısının o bölümü:

İHANET LİSTESİNİ HER GÜN UYARI AMACIYLA ATIYORLAR

Elektronik postama her gün “Hainler listesi”ni ihtiva eden bir (veya birkaç) mail geliyor. Bir vatandaşımız sağolsun gözetleme kulesi kurmuş, kim nasıl ihanet içerisine düşmüş ise tespit ediyor ve beni uyandırıyor. Mail listesine bakıyorum, benden başka onlarca insanı da uyandırıyor. Diyorum, demek uyandırılmamız lazım. Yoksa ne bileyim, hainlerin tuzağına düşmek işten bile değil.

LİSTEDE YER ALAN İSİMLERİN HEPSİ TANIDIĞIM İSİMLER

“Hainler” listesinde yer alanların hepsi tanıdığım isimler. Üstelik ben onları “Dost” sanıyorum. “Bizim” diye nitelediğimiz gazetelerde, köşelerini okuduğumuz insanlar. Her bir isim beni şaşırtıyor, “Allah Allah, diyorum, şu bizim Ali Veli, Hasan Hüseyin değil mi, bunlar nasıl ihanet etmiş olabilirler ki!” Ama bir ihanet dosyası olmalı ki, bu vatandaşımız onları ihanet listesine dahil etmiş olsun. Durup dururken hainler listesi oluşturulacak değil ki?

ARALARINDA SİYASETÇİLER DE VAR

Ayrıca siyasetçiler var aralarında. “Hain” ne kelime “Lawrens” bile olmuşlar! Hani şu Arapları Osmanlı’yı arkadan vurmaya kışkırtan İngiliz ajanı.
KİMSEYİ BUNA İNANDIRAMIYORUM

Bülent Arınç’ın “Anam, Tayyip Bey’i beşinci oğlu sayar. Kardeşlerim benden çok onu severler” sözünü yazdım, kimseyi inandıramadım. Bu Bülent Arınç, evet ağlayan adam, eminim Tayyip Bey’in başına bir şey gelse -Allah korusun- en çok ona gözyaşı döker, cübbesini en çok onu savunmak için giyer, desem kimi inandıracağım? Damgalayıcılar arındırmaktan değil, kirletmekten hoşnut oluyorlar.

GÜL ÜZERİNDE KUŞKU BIRAKMAYA ÇALIŞIYORLAR

Abdullah Gül, Tayyip Bey’le üç saat görüştü, ben çok umutlar ürettim o görüşme ile ilgili ama birileri Gül üzerindeki kuşkuları kaldırmamakta ısrar etti.

ERDOĞAN'I YALNIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Ne geçiyor içimden biliyor musunuz, sakın bu işler, siyasetin bu en belirleyici insanını dostlarından tecrit etmek gibi bir stratejinin uygulaması olmasın. Bunu bazen ahmak dostlar yapar, bazen bilinçli düşmanlar. Ağaç dalıyla gürler, denir bizde. Dalları keser keser, ağacı adeta yalnızlaşmış hale getirirsiniz. Dostlarını azaltırsanız, insanı azaltmış olursunuz.

Derim ki kadim dostlarını çağırsa sayın Cumhurbaşkanı, birlikte geçmişteki zor günler yadedilse ve sonunda “Hainler listesi”ni ateşe atıp yaksa... Eminim herkes yeniden doğmuş gibi olacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.