Eyfor, Burhaniye’deydi

Eyfor doludizgin yoluna devam ediyor.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Eğitim Yönetim Forumu, Balıkesir Üniversitesi ile işbirliğinde geçekleştiriliyor.

İşimiz eğitim, gücümüz eğitim sloganıyla yola çıkan EYUDER’in bu yılki forumunun ana başlığı “21. Yüzyılda Eğitim”

Günlerdir yoğum bir uğraşla EYFOR-IV hazırlıklarını tamamlayan EYUDER, yaklaşık 650 katılımcı ile 150 sözlü bildiri,  20 poster bildiri, 2 çalıştay, seminer, konferans, söyleşi, 3 panel, film atölyesi ve açık oturumuyla göz dolduran bir çabayla devam ediyor.

EYUDER Başkanı Âdem Çilek'in verdiği bilgiye göre EYFOR IV'de; başta akademisyenler, bürokratlar, eğitim yöneticileri olmak üzere büyük bir katılımcı kitlesi bulunuyor.

Dışarıda oldukça soğuk bir hava olmasına rağmen Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezinin içinde sıcak bir ambiyans vardı.

Programa; Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Mahir Alkan, Eğitim Fakültesi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevin Saylan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Yıldız, Burhaniye Kaymakamı Osman Yenidoğan, Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova, Üniversitelerden Akademisyenler, Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenler katıldılar. 

MEB Merkez Teşkilatından katılım gerçekleşmemesi ne anlama geliyor bilmiyorum, kendilerine sormalı… 

Türkiye’nin eğitim sahasındaki meşhur okulu Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin Saylan; katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada hoş geldiniz mesajı verdi. Saylan, Eğitimin toplumsal bir yapıya sahip olduğunu belirterek, her geçen gün ilginin arttığını söyledi. 

EYUDER Başkanı Âdem Çilek konuşmasında: Başkanı olduğu EYUDER’i kısaca tanıttıktan sonra tüm katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Çilek eğitimde iyiye gitmiyoruz. Şimdilik bu kadarını söyleyeyim. Ayrıntıları oturumlarda tartışacağız, farklı katılımcılardan muhtelif fikirler bu organizasyona zenginlik katacaktır dedi.

Daha sonra tüm katılımcılara Balıkesir Üniversitesi Uygulama Oteli’nde öğle yemeği verildi.

Yemekten sonra adeta bir oturum maratonu başladı uygulama otelinde. Farklı salonlarda aynı anda paralel oturumlarla önceden belirlenen konular katılımcılar tarafından enine boyuna tartışıldı. Ben de 1 numaralı salondaki oturumda kendi tebliğimi irat ettim.

Oturum aralarında meslektaşlarımla görüşmelerim oldu, bazı katılımcılar aynı zamanda okurlarım olduklarını ifade ettiler. Onlarla yazılarım üzerine görüş teatisinde bulunduk, çok zevkliydi doğrusu.

Bu arada önceden tanıdığım ve bana göre ülkemizin en iyi eğitimcilerinden Prof.Dr. Aytaç Açıkalın Hocamla sohbet ettik. Kendisine dergimiz “Öğretmenler Odası”nda yazmaya başlamasından dolayı bir kez daha teşekkür ettim, hocamızda bana dergi hakkındaki görüşlerini lütfettiler. Çok faydalı bir görüşme oldu.

Eyfor bu gün de devam edecek.

Belki daha kapsamlı bir değerlendirme yazısını daha sonraki yazılarımızda ele alabiliriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.