1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. Hasan Yalçın Yayla'dan MEB'e Eleştiri: Bakanlık, somut, dişe dokunur...
Hasan Yalçın Yayla'dan MEB'e Eleştiri: Bakanlık, somut, dişe dokunur...

Hasan Yalçın Yayla'dan MEB'e Eleştiri: Bakanlık, somut, dişe dokunur...

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Eğitim-Bir-Sen Amasya Şubesi’nin düzenlediği ‘teşkilat buluşması’na katıldı. Yapmış olduğu konuşmada MEB'e çağrıda bulunan Yayla; MEB'in artık icraate geçmesini istedi.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Eğitim-Bir-Sen Amasya Şubesi’nin düzenlediği ‘teşkilat buluşması’na katıldı. Yapmış olduğu konuşmada MEB'e çağrıda bulunan Yayla; MEB'in artık icraate geçmesini istedi. 

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, kırıp dökmeden, mücadele ve müzakere ederek sorunlara çözüm bulma arayışında olduklarını ifade ederek, “Alışılagelen sendikacılığa biçilen rollerin ötesine geçerek, bu alana yeni bir soluk getirdik. Sorunları tespit etmekle yetinmedik, önerilerimizle çözümün yolunu gösterdik. Çalışmalarımızla, mücadelemizle pek çok sorunun çözüme kavuşmasını sağladık. Yasaklara karşı çıktık, özgürlükleri savunduk. Bütün bunları üyelerimizden aldığımız destekle, örgütlü gücümüz sayesinde başardık. Hak ve emek mücadelesi veren sendika olarak, yetkililerden de eğitim çalışanlarının beklentilerini karşılayacak icraat bekliyoruz” dedi.

Hasan Yalçın Yayla, Eğitim-Bir-Sen Amasya Şubesi’nin düzenlediği ‘teşkilat buluşması’na katıldı.

Üretmeye, sorun çözmeye ve kazandırmaya devam edeceğiz

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, üyeler ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda konuşan Yayla, eğitim çalışanlarına, ülkesine ve milletine kazandırmaya devam ettiklerini belirterek, üreten, sorun çözen, kazandıran bir teşkilat olarak, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da talepleri kazanıma dönüştürmek için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Bakanlığın politikalarını algılar değil, olgular belirlemelidir

Bakanlığın 2023 Eğitim Vizyonu ile ortaya koyduğu hedeflerin, oluşturulan algının eğitim çalışanlarını umutlandırdığını kaydeden Yayla, “Ancak bugüne kadar Bakanlığın sadece sözde kalan vaatleri, sosyal medya dışında karşılık bulmayan sözleri, eğitim hayatının içeriğine, öğretmenine, yöneticisine, öğrencisine dokunmayan bakışı maalesef ilk günkü heyecan ve beklentileri azaltmıştır. Bakanlık, somut, dişe dokunur, icra edilebilir politikaları bir an önce hayata geçirmelidir. Bakanlığın politikalarını algılar değil, olgular belirlemelidir” şeklinde konuştu.

Camcı: Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz

Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, “Türkümüz dünyayı kardeş bilendir/Gökleri insanın ortak tarlası” dizelerindeki kuşatıcılıkla sendikal çalışmalarını yürüttüklerini dile getirerek, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da azim ve kararlılıkla mücadelelerine devam edeceklerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum